1. Klubowo:
Maskotka – Piątek (14 lutego) to nie tylko święto zakochanych, ale również start kolejnego szalonego weekendu. Jeżeli macie ochotę odreagować po ciężkim tygodniu, to wpadajcie na muzyczną ucztę, którą zaserwuje DJ Freek. W sobotę, 15 lutego powraca impreza pod hasłem „Dyskoteka Gra”. Tej nocy o dobre nastroje na parkiecie zadba DJ Point.
Dobra Nocka – W piątek, 14 lutego klasycznie powraca impreza „Piątek. Piąteczek. Piątunio”. Niezapomniane przywitanie weekendu w tanecznym stylu zapewni DJ Roland. W sobotę, 15 lutego czekają Was „Zwariowane Melodie”, które zagra DJ’ski duet: Julek oraz VooDoo.
Kofeina – W piątek, 14 lutego za klubowymi sterami zasiądzie DJ Matson – jego energia i muzyczne sety rozgrzeją parkiet do czerwoności. W sobotę, 15 lutego kolejną niesamowitą noc, przy najlepszych bangerach zapewni DJ Paweł Szafraniak.
Mexicana – W piątek, 14 lutego z najlepszymi latynoskimi brzmieniami powraca „Piątkowa Fiesta”. Tej nocy o Waszą kondycję na parkiecie zadba DJ Poster. W sobotę, 15 lutego odbędzie się impreza dla zakochanych, czyli „Latino Walentynki”. Za sterami zasiądzie DJ Sunset, którego granie urozmaicą występy szkoły tańca Monstars.
2. Kinowe nowości od 14 lutego:
Bridget Jones: Szalejąc za facetem (komediodramat) - Naciskana przez swoich przyjaciół - Shazzera, Jude'a i Toma, koleżankę z pracy, Mirandę oraz swoją lekarkę dr. Rawlings - aby wytyczyć nową ścieżkę w życiu i miłości, Bridget postanawia wrócić do pracy, a nawet próbuje aplikacji randkowych. Wkrótce pozna dzięki aplikacji marzycielskiego i entuzjastycznego młodszego mężczyznę. Zmuszona lawirować między pracą, domem a romansem, Bridget zmaga się z osądem idealnych mam w szkole, martwi się o Billy'ego, który tęskni za ojcem.
Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat (przygodowy, akcja) - Emocjonująca historia, która rzuca Sama Wilsona, nowego Kapitana Amerykę, w środek międzynarodowego kryzysu. Po spotkaniu z nowo wybranym prezydentem Stanów Zjednoczonych, Thaddeusem Rossem (granym przez debiutującego w Marvel Cinematic Universe Harrisona Forda), Sam staje przed trudnym zadaniem. Musi odkryć źródło globalnego spisku i powstrzymać tajemniczą postać przed wywołaniem chaosu na świecie.
Naznaczeni (dramat, romans) - Shaw Landon kocha Rule’a Archera odkąd przed laty zobaczyła go po raz pierwszy. Jednak zbuntowany artysta, spec od tatuażu traktuje porządną studentkę medycyny jak koleżankę, szukając uniesień w ramionach kolejnych dziewczyn na jedną noc. Nie dostrzega, że to właśnie Shaw jako jedyna tak naprawdę go rozumie i docenia jako mężczyznę. Wszystko zmienia się jednak po pewnej szalonej, imprezowej nocy, gdy Shaw postanawia wreszcie zawalczyć o uczucia Rule’a. Teraz nic już nie może być takie jak przedtem. Ale czy miłość pary, którą dzieli tak wiele, ma przyszłość? Szczególnie, że rodzice Shaw zrobią wszystko, by wyrwać ją z ramion nieodpowiedniego ich zdaniem chłopaka, a Rule zbyt łatwo ulega czekającym na każdym kroku pokusom.
Pies na medal (komedia, przygodowy, familijny) - To podnosząca na duchu historia o przyjaźni pary nieprawdopodobnych bohaterów, o życzliwości, wytrwałości, pokonywaniu przeszkód w dążeniu do upragnionego celu, wspaniała przygoda dla całej rodziny. Scenariusz powstał w oparciu o książkowy bestseller „Runt”. Mieszkająca w miasteczku Upson Downs rezolutna dziewczynka o imieniu Annie spotyka na swojej drodze bezpańskiego kundelka. Zwierzę okazuje się bardzo mądre i sympatyczne, więc oboje szybko się ze sobą zaprzyjaźniają. Niestety, w wyniku działań chciwego właściciela ziemskiego, rodzinna farma Annie jest zagrożona suszą i dziewczynka musi szybko wymyślić sposób, aby uratować swój dom. Widząc zwinność i zawrotne prędkości, jakie osiąga jej nowopoznany czworonożny przyjaciel, wpada na pomysł, aby zawalczyć o główną nagrodę na mistrzostwach organizowanych w ramach wystawy psów w Londynie. W tym celu szybki, choć nieco wstydliwy piesek, będzie musiał pokonać na torze przeszkód swoich rasowych konkurentów i ich nieuczciwych właścicieli.
Fantastyczny Angelo (animowany) - Angelo nigdy nie przypuszczał, że jego marzenia o bohaterskiej wyprawie staną się rzeczywistością. Kiedy przypadkiem zostaje oddzielony od rodziny, rusza w pełną niebezpieczeństw podróż przez tajemniczy las, by odnaleźć drogę do domu chorej babci. W tej magicznej krainie przyroda ożywa, a każdy krok prowadzi do nowych wyzwań – od nieustraszonych czerwonych mrówek po olbrzyma z mchu. W głębi lasu kryje się także mityczne Źródło Życia, które może uratować babcię Angelo, ale na jego tropie jest też bezwzględny Ultra, niszczyciel natury, który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć to, czego pragnie.
Grafted (horror) - Stylowy body horror, szokujący niczym „Substancja” i przewrotny jak „Wredne dziewczyny”. Wei, młoda naukowczyni o oszpeconej twarzy, desperacko pragnie dopasować się do urodziwych koleżanek. Zaczyna eksperymentować ze swoim wyglądem. Wkrótce traci jednak kontrolę nad przebiegiem biologicznych procesów, co przynosi przerażające efekty… Intensywna i mroczna opowieść o obsesji piękna.
3. Spektakle w Teatrze Jaracza (14 luty – 20 luty):
Księżniczki. Historie prawdziwe (14.02, godz. 10:00; 18.02, godz. 10:00; 19.02, godz. 19:00) - Studium Aktorskie w Olsztynie zbada co tak naprawdę kryje się dziś pod pojęciem „księżniczka”. Jakie fantazmaty, społeczne i kulturowe wyobrażenia oraz stereotypy zaklęte zostały w dziewczęcych bohaterkach bajek, na których wychowały się pokolenia. Krytycznym okiem przyjrzą się tym postaciom i na nowo – w przewrotny sposób – spróbują je odczytać w bardziej feministycznym dyskursie, zastanawiając się jednocześnie kim księżniczki mogłyby być w XXI wieku.
Jak płakać w miejscach publicznych (14.02, godz. 19:15; 15.02, godz. 19:15; 16.02, godz. 17:15) - Jak głośno możesz śmiać się ze swojego smutku, nie martwiąc przy tym bliskich? Jak płakać, by nikt się o tym nie dowiedział? Gdzie ukryć smarki albo siebie przed pełnym litości wzrokiem innych? A może twój stan, to tylko potrzeba uwagi albo zamiłowanie do dramatyzmu? Spektakl oparty na głośnej książce Emilii Dłużewskiej, która w zabawny (i tym bardziej przejmujący) sposób rozprawia się z tematem depresji. W pełnej dystansu, ciepła i zaskakujących metafor opowieści twórczynie spektaklu przyglądają się myślom osoby pogrążonej w smutku, jej spektakularnym wzlotom i jeszcze mocniejszym upadkom.
Setka Jaracza, czyli (prawie) sto sposobów na setne urodziny (14.02, godz. 19:00; 15.02, godz. 19:00; 16.02, godz. 17:00) - Pomysł pracowników na wspólne świętowanie jubileuszu Teatru. Zamiast pomników ze spiżu czy nadętej gali dla wybrańców, propozycją jest spektakl z przymrużeniem oka, w którym możecie spodziewać się nawiązań do historii i dorobku Teatru Jaracza – zdradzonych zostanie kilka tajemnic zza kulis i „scenicznej kuchni”.
Mitologia. Nie-boginie (20.02, godz. 9:30 oraz 12:00) - Opowieść o dziejach bogiń i bóstw, która stanowi okazję do pogłębienia wiedzy o symbolice i filozofii pradawnych mitów, które kształtują kulturę do dziś. Jak to się stało, że Pandora zdobyła sławę ze względu na atrybut, który ani nie był puszką, ani tak naprawdę do niej nie należał? Czy Meduza, bogini z wężami zamiast włosów, mogła wieść szczęśliwe dzieciństwo? Dlaczego współczesne interpretacje mitów przepełnione są bezprawiem i brutalnością, ale skrzętnie pomijają przemoc wobec kobiet?
4. Sportowo i na zdrowo:
W sobotę, 15 lutego na olszyńskiej Plaży Miejskiej odbędą się zajęcia dla wielbicieli ruchu, pod hasłem „Nordic Walking Zimą”. Wydarzenie skierowane do wszystkich od 14 roku życia. Jak podkreślają organizatorki: „Te spotkanie będzie wspaniałą okazją, by poprawnie nauczyć się chodzić z kijami. Jak to wszystko zgrać? Jak trzymać kije? Jak daleko je stawiać?”. Zajęcia odbędą się między 10:00 a 12:00.
W sobotę, 15 lutego w olsztyńskiej Uranii odbędzie się kolejny siatkarski mecz. Tym razem rywalem olsztyńskiego AZS'u będzie GKS Katowice. Start o godzinie 20:30.
W niedziele, 16 lutego nad jeziorem Ukiel odbędzie się kolejne orzeźwiające spotkanie morsów z klubu „Kąpiący się zimą”. Jak zawsze, każdy chętny do dołączenia jest mile widziany. Wejście do wody o godzinie 12:00 poprzedzi szybka rozgrzewka.
5. Kultura i edukacja:
W piątek, 14 lutego olsztyńskie Planetarium zaprasza na walentynkową zabawę. Pierwszą zaplanowaną atrakcją są Tajemnice Wszechświata: „Szczęśliwa i tragiczna miłość wśród gwiazdozbiorów”, czyli zbiór opowieści o kilku znanych parach, które połączyła w miłosnym uścisku wspólna pasja do obserwacji nieba. Druga atrakcja, to Muzyka pod gwiazdami: „Dźwięki z miłością w tle” – będziecie mogli usłyszeć utwory, których wspólnym mianownikiem jest miłość, czy to w tytule, czy też w brzmieniu i tematyce. Podczas spotkania zaprezentują się m.in. Kraftwerk, Kitaro, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, Biliński, Vollenweider, Mikołaj Hertel czy Przemek Rudź.
W niedzielę, 16 lutego olsztyńskie Muzeum Warmii i Mazur organizuje Pokaz Nabytków z 2024 roku. Uczestnicy będą mogli odwiedzić m.in. Dział Sztuki Dawnej i Rzemiosła Artystycznego („Mowa srebrem jest… O srebrnych i posrebrzanych nabytkach”), Dział Historii i Etnografii („Doroczny przekaz walorów kolekcjonerskich Narodowego Banku Polskiego”) oraz Dział Archeologii („Znaleziska przypadkowe – zwyczajne i niezwyczajne”). Wydarzenie zaplanowane jest na godzinę 11:00.
W niedzielę, 16 lutego w Ostródzie odbędzie się casting na Miss Warmii i Mazur. Wymogi dla kandydatek: wiek 18-29 lat. Bezdzietne panny posiadające obywatelstwo polskie. Na casting należy zabrać ze sobą strój kąpielowy, suknię wizytową oraz buty na obcasie (szpilki). Wydarzenie rozpocznie się o godz 11:00 w hotelu Lake Hill Mazury & Resort Spa.
Do 16 lutego, olsztyńska Kortosfera zaprasza na Walentynki. Z okazji święta zakochanych przygotowali wiele ciekawych atrakcji, które jeszcze bardziej rozgrzeją Wasze serca. Uczestnicy wydarzenia będą mogli m.in.
– poznać moc miłosnej siły przyciągania za pomocą ładunku elektrycznego;
– dowiedzieć się, że olejek eteryczny z płatków róż ma właściwości naturalnego afrodyzjaku oraz dokonać jego samodzielnej ekstrakcji;
– napisać tajną, miłosną wiadomość, której odczytanie będzie możliwe po zastosowaniu odpowiedniego wskaźnika pH;
– wziąć udział w mrożącym krew w żyłach pokazie z ciekłym azotem, którego temperatura dochodzi nawet do -196 °C.
6. Zapowiedzi:
W sobotę, 22 lutego w Rukławkach odbędzie się 12. Dadajowy Zlot Morsów, tym razem pod hasłem “Zwierzoluby nad Dadajem”. W programie pojawiły się takie atrakcje jak: Bieg na sześć łap – pobiegnij ze swoim pupilem, kiermasz charytatywny, XI Dadajowy Bieg Morsa, konkurs na najciekawsze przebranie oraz orzeźwiająca kąpiel.
Już 27 lutego, z okazji Tłustego Czwartku, Gastrosfera w olsztyńskiej Uranii zaprasza na Mistrzostwa Olsztyna w jedzeniu pączków na czas. Jeżeli chcecie zostać legendą święta łasuchów, to wpadajcie na facebooka, gdzie właśnie trwają zapisy!
7. Dodatkowa rozrywka:
Tor kartingowy Kormoran – Czeka tam na Was szalona przejażdżka gokartami. Na miejscu do wyboru macie dwa niesamowite tory: asfaltowy oraz do driftu. Ponadto wielbicieli wirtualnej rzeczywistości zainteresuje symulator VR, dzięki któremu poczujecie się jak prawdziwy kierowca rajdowy.
Space Park – Stosunkowo nowe miejsce na rozrywkowej mapie Olsztyna, które kryje kilka ciekawych atrakcji. Na miejscu możecie skorzystać z toru wrotkowego, ścianek wspinaczkowych oraz parku trampolin z dmuchanym torem przeszkód.
Lodowiska – Najbardziej wyczekiwana atrakcja zimowa powróciła do Olsztyna. W tym sezonie do Waszej dyspozycji są aż trzy obiekty łyżwiarskie. Jednym z nich jest kryte lodowisko przy hali Urania, a dwa pozostało należą do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie – znajdziecie je klasycznie przy ulicy Kapitańskiej 23 (Plaża Miejska) oraz przy Jeziołowicza 4 (Pieczewo).