Klubowo:
Maskotka – W piątek (15 marca) za sterami zasiądzie DJ’ski duet: Mixtee oraz Point, których dodatkowo wokalnie wesprze K-Leah. Dzieje się również w sobotę (16 marca). Tego wieczoru niezapomniane muzyczne granie zapewnią DJ Black Belt Greg oraz Exo.
Dobra Nocka – Piątkowo (15 marca) tradycyjnie przywitanie weekendu w DJ’skiej obstawie Freeka oraz VooDoo. Nie zabraknie również sobotniego (16 marca) grania pod hasłem „Zwariowane Melodie”, podczas którego klubowe stery przejmą Roland oraz Rob.
Kofeina – W piątek (15 marca) imprezę z masą muzycznych hitów zapewni DJ Worek. W sobotę (16 marca) kofeinowym parkietem zatrzęsie duet: Mieczyk Sax oraz DJ Bolo.
Nowe premiery kinowe (od 15 marca):
Za duży na bajki 2 (przygodowy) - Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja? Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?
Urojenie (horror) - Chauncey to z pozoru zwykły pluszowy miś. Przed laty był ulubioną zabawką małej Jessiki. Czuł się kochany i potrzebny. Dziś, gdy dorosła Jessika powraca wraz z córeczką do swego rodzinnego domu, Chauncey czeka gdzieś w piwnicy wśród porzuconych rupieci. Odkryty przez małą Alice szybko staje się jej ulubionym przyjacielem. Tymczasem Jessicę coraz bardziej niepokoją dziwne zachowania córki. Alice twierdzi, że miś wyznacza jej zadania, które mają udowodnić siłę jej przyjaźni. Gdy wykonując jedno z nich dziewczynka boleśnie się kaleczy, Jessica postanawia interweniować. Ale porzucony przez nią przed laty Chauncey nie po to tyle lat czekał w ukryciu, by dziś zrezygnować z zemsty.
Mean Girls (komedia, musical) - Adaptacja broadwayowskiej wersji kultowego filmu młodzieżowego „Wredne dziewczyny” z 2004 roku. Szesnastoletnia Cady Heron (Angourie Rice), przeprowadza się z matką z Kenii do USA i zaczyna naukę w liceum. Cady zaprzyjaźnia się z outsiderami Janis 'Imi'ike (Aulia Cravalho) i Damianem Hubbardem (Jaquel Spivey), którzy wprowadzają ją w życie szkolne. Cady zakochuje się w Aronie (Christopher Briney), który wcześniej był chłopakiem Reginy (Reneé Rapp), która stoi na czele grupy zwanej Plastikami. Cady zaczyna się bardzo podobać bycie popularną ale czy lubianą dziewczyną?
Miłość bez ostrzeżenia (komedia, dramat, romans) - Mieszkający w najbardziej inspirującym mieście świata kompozytor przechodzi kryzys – musi napisać operę, która zachwyci cały Nowy Jork. Sprawa nie jest prosta – zblazowana śmietanka towarzyska widziała już prawie wszystko. Za radą żony, która, choć prowadzi popularną klinikę terapeutyczną, sama zmaga się z nerwicą natręctw, postanawia poszukać natchnienia w najmniej oczekiwanym miejscu. Jego muzą okaże się seksoholiczka, kapitan statku rybackiego dryfującego wokół Manhattanu. Pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno: nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie. Anne Hathaway, Peter Dinklage, Joanna Kulig, Marisa Tomei i Brian d’Arcy James w błyskotliwej komedii romantycznej o wszystkich odcieniach miłości, która rozgrywa się w magicznej scenerii tętniącego życiem Nowego Jorku.
Bękart (dramat, biograficzny) - Rok 1755. Kapitan Ludvig (Mads Mikkelsen) opuszcza przytułek dla weteranów wojennych i udaje się do króla. Śmie prosić o pozwolenie na kolonizację jutlandzkich wrzosowisk, a w przypadku powodzenia - nadania mu tytułu szlacheckiego, przekazania posiadłości oraz służby. Wzburzeni jego arogancją duńscy nadworni zakładają z góry porażkę, więc przystają na jego propozycję. Ludvig codziennie, mozolnie sprawdza centymetr po centymetrze glebę, szukając także chętnych do budowy kolonii, ale każdy z miejscowych wie, że ziemia jest nieurodzajna. Kiedy odbiera tajemnicze worki z Niemiec, potrzebuje pracowników, więc zmuszony jest zatrudnić parę uciekinierów. Mijają miesiące, powstaje dom i stodoła, a o jego planach dowiaduje się de Schinkel (Simon Bennebjerg), bezlitosny władca ziemski planujący wykupić całość wrzosowisk. Przedstawia mu ofertę, lecz Ludvig sprzeciwia się...
Spektakle w Teatrze Jaracza (15 marca – 21 marca):
Czego nie widać (15 marca, godz. 19:00; 16 marca, godz. 19:00; 19 marca, godz. 10:00; 20 marca, godz. 10:00) - Oto trafiamy za kulisy spektaklu "Co widać" - dość pośledniej przyznajmy teatralnej produkcji szykowanej ku rozbawieniu gawiedzi. Z początku jesteśmy na próbie generalnej. Spektakl jest w rozsypce, reżyser szaleje, scenografia trzeszczy, rekwizyty giną, a techniczny ucieka w alkohol. Potem towarzyszymy aktorom w środku tournee z przedstawieniem. Do ogólnego chaosu dochodzą miłostki i animozje w zespole - robi się istny armagedon. To jednak nic wobec tego, co zobaczymy podczas ostatniego spektaklu. Nawet sardynki uciekną z talerza grającej pokojówkę aktorki...
Lekarz na telefon (15 marca, godz. 19:15; 16 marca, godz. 19:15) - Ginekolog Jacek Łagoda utknął w swoim gabinecie z powodu złamanego klucza w drzwiach. Na szczęście ma przy sobie telefon i to nie jeden, a trzy. Mężczyzna, czekając na ślusarza, desperacko próbuje pozałatwiać pilne zobowiązania prywatne i zawodowe – od odebrania dzieci z przedszkola po odebranie porodu – wszystko przez telefon. Pierwsze drobne kłamstwo pociąga za sobą kolejne i tak dochodzi do ekstremalnego zamieszania.
Gorzko, gorzko (21 marca, godz. 19:00) - Adaptacja wspaniałej powieści Joanny Bator w reżyserii Emilii Sadowskiej. Wzruszająca, chwilami mroczna i niezwykle wciągająca opowieść o czterech pokoleniach kobiet z tej samej rodziny. Najmłodsza z nich, Kalina, odtwarza losy swojej prababki Berty, która przed II wojną światową słynęła na cały Langwaltersdorf z wyrobów masarskich, jak się okaże nie tylko. Następna była Barbara, która najchętniej przeszłaby przez życie niezauważona przez nikogo, ale wbrew chęciom trafiła na pierwsze strony gazet. Z kolei Violetta przez V i dwa t lubiła marzyć o pięknej przyszłości, powodzeniu i karierze... Każda z bohaterek jest inna, ale każda ma też swoją miłosną tajemnicę i tęsknotę.
Sportowo:
W niedzielę (17 marca) na Plaży Miejskiej organizują swoje cotygodniowe spotkanie morsy z klubu „Kąpiący się zimą”. Jeżeli chcielibyście spróbować tej orzeźwiającej zabawy, to jesteście mile widziani. Warto wpaść tym bardziej, że sezon morsowy powoli dobiega końca. Wejście do wody o godzinie 12:00 poprzedzi szybka rozgrzewka.
Targi i jarmarki:
Już w najbliższy weekend (16-17 marca) w Kuźni Społecznej odbędzie się III Olsztyński Jarmark Wielkanocny. Program wydarzenia obejmuje m.in. specjalną strefę dla dzieci, odwiedziny gości specjalnych, licznych wystawców, pyszne smakołyki oraz animacje i warsztaty dla najmłodszych.
W niedzielę (17 marca) w olsztyńskiej hali Urania odbędą się w pierwszej odsłonie targi „Moda na Olsztyn”. W wydarzeniu wezmą udział liczni wystawcy, którzy zaprezentują m.in. ubrania, biżuterię, naturalne kosmetyki, ceramikę i najróżniejsze unikalne gadżety.
Zapowiedzi:
W czwartek 11 kwietnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbędzie się Dzień Otwarty. Jest to świetna okazja dla przyszłych studentów, żeby zapoznać się z bogatą ofertą olsztyńskiej uczelni. Całe wydarzenie odbędzie się w bibliotece uniwersyteckiej (ul. M. Oczapowskiego 12B) między 9:00 a 13:00. Na miejscu pojawią się stoiska wszystkich wydziałów oraz licznych kół naukowych. Oprócz tego w programie są również: spotkanie z przedstawicielami Biura ds. Studenckich - „Wszystko, co musisz wiedzieć o rekrutacji”, spotkanie z Dorotą Wellman - „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o telewizji (mediach), ale baliście się zapytać. Telewizja w anegdocie”, spotkanie z Wojciechem Drewniakiem z „Historia bez cenzury” - „Bóg wybacza, nauka nigdy – największe wpadki naukowców z kategorii nauk ścisłych” oraz spotkanie z przedstawicielem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łomży - „Maturalne Q&A”.
W niedzielę 21 kwietnia w Olsztynie odbędzie się w 21. odsłonie Bieg Jakubowy. Główny dystans obejmuje 10-kilometrową trasę, ale nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych (200 m – do lat 7, 300 m – od 8 do 10 lat oraz 400 m – od 11 do 13 lat). Na wszystkie biegi trwają zapisy, które znajdziecie TUTAJ.
Dodatkowa rozrywka:
Tor kartingowy Kormoran – Czeka tam na Was szalona przejażdżka gokartami. Na miejscu do wyboru macie dwa niesamowite tory: asfaltowy oraz do driftu. Ponadto wielbicieli wirtualnej rzeczywistości zainteresuje symulator VR, dzięki któremu poczujecie się jak prawdziwy kierowca rajdowy.
Space Park – Nowe miejsce na rozrywkowej mapie Olsztyna, które kryje kilka ciekawych atrakcji. Na miejscu możecie skorzystać z toru wrotkowego, ścianek wspinaczkowych (12-metrowa i boulderowa) oraz parku trampolin z dmuchanym torem przeszkód.