Gdzie są schrony w Polsce? Powstanie specjalna aplikacja z lokalizacją schronów

i

Autor: pixabay.com Gdzie są schrony w Polsce? Powstanie specjalna aplikacja z lokalizacją schronów

Gdzie są schrony w Polsce? Powstanie specjalna aplikacja z lokalizacją schronów

2022-10-13 11:50

Schrony w Polsce są w słabym stanie. Nikt nie interesował się nimi od czasów zimnej wojny. Niewiele osób też wie, gdzie takich miejsc szukać. W związku z tym rząd zdecydował o przeznaczeniu pieniędzy na doposażenie schronów. Stworzona zostanie również specjalna aplikacja, w której w prosty sposób sprawdzimy, gdzie są schrony w Polsce.

Stan schronów w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Rząd zamierza je doposażyć

Straż pożarna w całym kraju rozpoczęła inwentaryzację stanu schronów i miejsc schronienia. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zapewnia, że kontrola schronów to rutynowe działanie, które zostało zaplanowane wcześniej. Ma potrwać przez około dwa miesiące. – Dokonaliśmy przeglądu kilku schronów w Warszawie i ich stan był taki - schrony są w rękach samorządów - że uznaliśmy, że trzeba sprawdzić, jak to wygląda w całej Polsce – powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia. – Na pewno będą środki na doposażenie tych schronów, gdyż z takiego naszego oglądu wynika, że są w słabym stanie – przekazał wiceszef MSWiA.

Gdzie są schrony w Polsce? Powstanie specjalna aplikacja do lokalizacji miejsc schronienia

Nie tylko stan schronów jest problemem. Niewiele osób wie, gdzie właściwie schrony w Polsce się znajdują. Nikt nie interesował się miejscami schronienia od czasów zimnej wojny. Teraz, w związku z eskalacją wojny w Ukrainie, temat powrócił. Jak poinformował wiceminister, stworzone zostanie proste w obsłudze mobilne narzędzie, które będzie wskazywać lokalizację schronów. Szczegóły poznamy zapewne wkrótce.

Zobacz też: Schrony w Olsztynie. Gdzie się znajdują? W jakim są stanie? Straż pożarna przeprowadza inwentaryzację

Tak wygląda schron przeciwatomowy w Warszawie