Gdzie na łyżwy w Olsztynie? Dwa lodowiska ruszają 1 grudnia [GODZINY OTWARCIA, CENNIK]

i

Autor: pexels.com Gdzie na łyżwy w Olsztynie? Dwa lodowiska ruszają 1 grudnia [GODZINY OTWARCIA, CENNIK]

Gdzie na łyżwy w Olsztynie? Dwa lodowiska ruszyły 1 grudnia [GODZINY OTWARCIA, CENNIK]

2022-12-01 14:59

Gdzie na łyżwy w Olsztynie? W tym roku mieszkańcy będą mieć do dyspozycji dwa lodowiska miejskie — w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Kapitańskiej 23 oraz na Osiedlu Pieczewo przy ul. Jeziołowicza 4. Godziny otwarcia lodowisk oraz cennik znajdziesz poniżej.

Gdzie na łyżwy w Olsztynie? Do wyboru dwa lodowiska miejskie

Ośrodek Sportu i Rekreacji przekazał fantastyczne informacje. W Olsztynie w sezonie zimowym 2022/23 działać będą dwa lodowiska miejskie – w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Kapitańskiej 23 oraz na Osiedlu Pieczewo przy ul. Jeziołowicza 4. Oba zostaną uruchomione już w najbliższy czwartek 1 grudnia.

– Jesteśmy gotowi! Obydwa lodowiska zostały zbudowane od podstaw, bandy zostały zmontowane, a agregaty zmroziły już tafle! I tak oto znów inaugurujemy sezon łyżwiarski – od 1 grudnia miłośnicy lodowego szaleństwa będą mogli założyć łyżwy i pośmigać na dwóch lodowiskach miejskich: w CRS Ukiel i przy ul. Jeziołowicza. No i mamy też na „dzień dobry” tradycyjną i jakże fajną niespodziankę: 1 grudnia wstęp na tafle jest bezpłatny! – informuje OSiR Olsztyn.

Lodowisko nad jeziorem Ukiel powinny wybrać zwłaszcza rodziny, ale też osoby początkujące. Skorzystamy tam z wypożyczalni łyżew, ale też sprzętu pomocniczego (pingwinków czy pand). Ponadto na miejscu działa serwis, w którym można naostrzyć łyżwy.

Drugie lodowisko, przy ul. Jeziołowicza, to obiekt większy, o wymiarach 30x40 m, gdzie mogą się wyszaleć bardziej zaawansowani. Dodatkowo z tej tafli korzystają również zawodnicy Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego short-tracku oraz grupy hokejowe. Przy ul. Jeziołowicza nie ma w tym roku wypożyczalni łyżew.

Godziny otwarcia lodowisk w Olsztynie

Lodowiska będą czynne codziennie – w CRS Ukiel w godz. 9:00-21:00, przy ul. Jeziołowicza w godz. 10:00-21:00. Wejścia o pełnych godzinach, ostatnie wejście o godz. 20:00.

Lodowiska w Olsztynie – cennik

Za 45 minut na lodowisku CRS UKIEL zapłacimy 15 zł (bilet normalny) i 12 zł (ulgowy); wypożyczenie łyżew kosztuje natomiast 15 zł i 12 zł. Karnet na 10 wejść wynosi: 140 zł (normalny) i 110 zł (ulgowy).

Za 45 minut na lodowisku przy ul. Jeziołowicza 4 zapłacimy 15 zł (bilet normalny) i 12 zł (bilet ulgowy). Karnet na 10 wejść wynosi: 140 zł (normalny) i 110 zł (ulgowy)  

Olsztyn. Weekend otwarcia - lodowiska miejskie oblężone