Dąbrowy. Zatrzymali kierowcę VW do kontroli. Nie zgadniesz, o ile miał cofnięty licznik!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Dąbrowy. Zatrzymali kierowcę VW do kontroli. Nie zgadniesz, o ile miał cofnięty licznik!

Dąbrowy. Policja zatrzymała kierowcę VW do kontroli. Nie zgadniesz, o ile miał cofnięty licznik!

2021-05-25 12:35

To miała być rutynowa kontrola. Policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena w miejscowości Dąbrowy. Sprawdzili między innymi aktualny stan drogomierza. Wówczas wyszło na jaw, że licznik jest cofnięty o ponad 200 tys. kilometrów. Sprawa została przekazana do szczycieńskich śledczych, którzy wyjaśnią, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (24 maja) około godziny 20.00 w miejscowości Dąbrowy. Funkcjonariusze szczycieńskiej drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki volkswagen. - Policjanci w ramach posiadanych uprawnień sprawdzili między innymi aktualny stan drogomierza, który wynosił 381 421 km. Mundurowi zweryfikowali pojazd w systemie informatycznym, uzyskując informację, że stan drogomierza w samochodzie na dzień 15 stycznia 2021 wynosił 607 575 km - informuje st. sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowa z KPP Szczytno.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez 46-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego sprawa została przekazana do szczycieńskich śledczych.

- Policjanci przypominają, że od maja 2019 roku, zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach to przestępstwo zagrożone karą nawet do lat 5 więzienia. Natomiast od 1 stycznia 2020 roku, dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów - dodaje st. sierż. Izabela Cyganiuk.

Raport z anteny 24.05, godz.10