Atrakcje

Bajeczna alejka na Pieczewie znów zachwyca. W tym roku drzewa zakwitły o miesiąc wcześniej [ZDJĘCIA]

2024-04-24 8:09

Co roku jedna z alejek na olsztyńskim Pieczewie zachwyca mieszkańców i turystów swoim urokiem. Wszystko za sprawą wiśni japońskich, które już zakwitły i na drzewach można podziwiać miliony różowych kwiatów. W tym roku proces ten nastąpił około miesiąca wcześniej niż poprzednio. Gdzie dokładnie znajduje się uliczka? Odpowiedź poniżej.

Różowa alejka w Olsztynie znów zachwyca. Piękne kwiaty zakwitły na drzewach

Bajkowa alejka znajduje się w rejonie ulic Świtycz-Widackiej oraz Sikiryckiego na olsztyńskim Pieczewie. Przyciąga ona nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także mieszkańców z innych osiedli. Nic dziwnego, różowe kwiaty na drzewach sprawiają, że wiele osób wybiera się tam na spacer, aby porobić zdjęcia czy selfie na tle kwitnących drzew. Miejsce odwiedzają zarówno młodzi ludzie, jak i starsi.

- Jest pięknie! - uważa jedna z mieszkanek Pieczewa, która wybrała się tam na spacer.

- Rok temu też tutaj przyszłam, żeby na własne oczy zobaczyć tę alejkę. To, co przeczytałam w internecie było prawdą. Tu jest przepięknie – dodaje kolejna zwiedzająca.

- Magia, trudno się nie zachwycać, skoro patrzy się na coś tak niesamowitego – twierdzi inny mieszkaniec, który na spacer wybrał się z żoną i dzieckiem.

Alejka przyciąga wielu turystów. Robi furorę też w sieci

Barwna alejka szybko zrobiła furorę w internecie. Mieszkańcy chętnie dzielą się zachwycającymi zdjęciami różowych drzew w mediach społecznościowych, co sprawia, że wiele osób postanawia zobaczyć to popularne miejsce na żywo. Drzewa z różowymi kwiatami to wiśnia piłkowana, a potocznie nazywana wiśnią japońską, ma kwiaty o średnicy 6 cm, które zwisają na długich szypułkach. Drzewa są bardzo popularne w Japonii, a na czas kwitnienia, który przypada głównie na miesiące marzec-maj, do Kraju Kwitnącej Wiśni zjeżdżają turyści z całego świata. Gatunek jest uprawiany w wielu krajach świata jako roślina ozdobna. Choć wiśnię nazywa się japońską, pochodzi z Chin.

Wiśnia na Jasnych Błoniach znów zaskoczyła mieszkańców. Drzewo obsypało się kwiatami

Różowa alejka na Pieczewie. Zobacz, jak się prezentuje w tym roku!