Otworzyli jajko niespodziankę. Zamiast zabawki znaleźli narkotyki

i

Autor: pexels.com/ KPP Węgorzewo Otworzyli jajko niespodziankę. Zamiast zabawki znaleźli narkotyki

Otworzyli jajko niespodziankę. Zamiast zabawki znaleźli... narkotyki

2022-04-20 13:15

Co może kryć jajko niespodzianka? Zazwyczaj jest to jakaś zabawka dla dziecka. Jednak tym razem w środku jajka policjanci znaleźli foliowe zawiniątka z białym proszkiem. A wszystko zaczęło się od kontroli drogowej, podczas której kierujący zachowywał się podejrzanie nerwowo.

Do zdarzenia doszło w powiecie węgorzewskim na Mazurach w piątek (15 kwietnia) wieczorem. Wówczas policja zatrzymała do kontroli drogowej auto, za którego kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec gminy Budry.

- Podczas kontroli był zakłopotany i zdenerwowany. W trakcie wykonywanych czynności kryminalni znaleźli w jego saszetce opakowanie od jajka niespodzianki. W środku była rzecz, która nie miała ujrzeć światła dziennego. Zamiast zabawki dla dziecka, znajdowały się tam zawiniątka z białym proszkiem - informuje asp. Agnieszka Filipska, oficer prasowa węgorzewskiej policji.

W trakcie przeszukania pojazdu policja znalazła kolejne porcje narkotyków. - Ponadto 20-latek przyznał się, że w godzinach popołudniowych wziął "działkę narkotyku". W związku z tym od mężczyzny została pobrana krew, w celu potwierdzenia prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego - dodaje asp. Filipska.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli badania potwierdzą obecność zabronionych substancji w organizmie, mężczyzna odpowie też za prowadzenie pojazdu, będąc pod wpływem środka odurzającego.

Jasnowidz Jackowski już TEGO nie ukrywa! Ludzie będą uciekać z Polski?! Jesteśmy zagrożeni?