zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pexels.com

W sieci działa platforma pomagająca szpitalom. Warmińsko-mazurskie też są na liście

2020-04-02 12:48

W sieci działa ogólnopolskie narzędzie WsparcieDlaSzpitala.pl, dzięki któremu już ponad 150 szpitali może otrzymać pomoc. Wśród placówek z całej Polski znalazło się 7 z województwa warmińsko-mazurskiego. Na platformie każdy może sprawdzić, czego dokładnie potrzebuje dany szpital i zaoferować swoją pomoc.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że w szpitalach zaczęło brakować sprzętu, ale też środków ochrony osobistej. By pomóc placówkom medycznym, w sieci zaczęto organizować wszelkiego rodzaju akcje i zbiórki. Na świetny pomysł wpadł zespół  naukowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wraz z programistami Clorce. Razem stworzyli ogólnopolskie narzędzie do zarządzania zbiórkami publicznymi na rzecz szpitali. Korzysta z niego już ponad 150 szpitali z 90 miast oraz liczna grupa skutecznych, lokalnych koordynatorów zbiórek. W systemie WsparcieDlaSzpitala.pl cały czas pojawiają się nowe potrzeby szpitali, ale także deklaracje pomocy wprowadzane przez koordynatorów, jak i informacje o dostarczonych już produktach i usługach.

- „Trzeba sensownie wesprzeć obie strony!” Z tą myślą zaczęliśmy działać, gdy zobaczyliśmy coraz więcej oddolnych inicjatyw, by pomagać szpitalom. Strona Wsparcie dla Szpitala powstała jako inicjatywa środowiska naukowców, firm informatycznych i organizacji pozarządowych w odpowiedzi na masowe zgłaszanie chęci pomocy pracownikom szpitali i pacjentom. Strona ma ułatwiać koordynację pomocy organizacji, firm i osób prywatnych z zapotrzebowaniem sygnalizowanym przez szpitale. - mówią pomysłodawcy witryny.

Wśród szpitali z całej Polski znalazło się siedem placówek z województwa warmińsko-mazurskiego:

  • Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
  • Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie
  • Szpital Powiatowy w Nowym Mieście Lubawskim
  • Szpital Psychiatryczny w Węgorzewie

Szczegóły znajdziesz TU: Potrzeby szpitali

Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?
KoronawirusRaport: Olsztyn 02.04