Epidemia koronawirusa sprawiła, że w szpitalach zaczęło brakować sprzętu, ale też środków ochrony osobistej. By pomóc placówkom medycznym, w sieci zaczęto organizować wszelkiego rodzaju akcje i zbiórki. Na świetny pomysł wpadł zespół naukowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wraz z programistami Clorce. Razem stworzyli ogólnopolskie narzędzie do zarządzania zbiórkami publicznymi na rzecz szpitali. Korzysta z niego już ponad 150 szpitali z 90 miast oraz liczna grupa skutecznych, lokalnych koordynatorów zbiórek. W systemie WsparcieDlaSzpitala.pl cały czas pojawiają się nowe potrzeby szpitali, ale także deklaracje pomocy wprowadzane przez koordynatorów, jak i informacje o dostarczonych już produktach i usługach.
- „Trzeba sensownie wesprzeć obie strony!” Z tą myślą zaczęliśmy działać, gdy zobaczyliśmy coraz więcej oddolnych inicjatyw, by pomagać szpitalom. Strona Wsparcie dla Szpitala powstała jako inicjatywa środowiska naukowców, firm informatycznych i organizacji pozarządowych w odpowiedzi na masowe zgłaszanie chęci pomocy pracownikom szpitali i pacjentom. Strona ma ułatwiać koordynację pomocy organizacji, firm i osób prywatnych z zapotrzebowaniem sygnalizowanym przez szpitale. - mówią pomysłodawcy witryny.
- Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
- Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
- Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
- Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Wśród szpitali z całej Polski znalazło się siedem placówek z województwa warmińsko-mazurskiego:
- Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
- Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie
- Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy
- Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie
- Szpital Powiatowy w Nowym Mieście Lubawskim
- Szpital Psychiatryczny w Węgorzewie
Szczegóły znajdziesz TU: Potrzeby szpitali