Rusza akcja dystrybucji płynu do dezynfekcji, który trafi do 189 placówek na Warmii i Mazurach - miedzy innymi do domów opieki społecznej, domów dla osób starszych, domów dziecka, hospicjów i szpitali powiatowych. Z 28 tysięcy litrów skażonego spirytusu, który został przekazany nieodpłatnie przez Polmos Żyrardów wyprodukowano 40 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji. Jest on rozlewany w olsztyńskiej fabryce Michelin, a inicjatorem całej akcji jest Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych.
- Kiedy zostaną otwarte siłownie? Znamy szczegóły kolejnych etapów [DATA]
- ZUS: Pożyczka 5000 zł dla przedsiębiorców. Pieniędzy nie trzeba zwracać pod jednym warunkiem
- Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne? Znamy szczegóły [DATA, TERMINY]
- Wielkie gwiazdy, wielkie hity, wyjątkowa energia - zapraszamy na koncerty z ESKĄ!
Musimy zmieszać ten spirytus z wodą zdemineralizowaną jak również z wodą utlenioną - to też ma potencjał bakteriobójczy. Powoduje to, że z tych 28 tysięcy litrów spirytusu wytworzy się około 40 litrów płynu do dezynfekcji. - mówi prezes Zarządu Michelin Polska Jarosław Michalak.
Jak wiadomo wirus COVID-19 przenosi się drogą kropelkową, więc płyn do dezynfekcji jest bardzo ważnym środkiem ochronnym, który umożliwi ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa. Placówki szpitalne czy domy pomocy potrzebują nie tylko maseczek lub rękawic. Ten płyn, który trafi do około 200 placówek na Warmii i Mazurach z pewnością poprawi bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i osób tam przebywających.
Trafi przede wszystkim do szpitali, ale także do ośrodków pomocy społecznej, do domów dziecka, do placówek opiekuńczych z naszego województwa, ale także do policji. - mówi wojewoda warmińsko-mazurski - Artur Chojecki.
Po przygotowaniu i rozlaniu płynu do dezynfekcji w fabryce Michelin w Olsztynie teraz Wojska Obrony Terytorialnej jak i Caritas zajmą się jego dystrybucją. Trafi on do najbardziej potrzebujących placówek na Warmii i Mazurach.
Polecany artykuł: