Nabór na policyjnych kontrterrorystów w Olsztynie
Służba w pododdziale kontrterrorystycznym nie należy do kategorii z tych łatwych. To setki godzin treningów i szkoleń, podczas których funkcjonariusze do perfekcji opanowują taktykę działań, sztuki walki wręcz, strzelanie, nurkowanie, skoki spadochronowe, ratownictwo wysokościowe, ochronę osób, czy działania z materiałami i urządzeniami wybuchowymi. To nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji i doskonalenie umiejętności. Do zadań funkcjonariuszy należy bowiem zatrzymywanie groźnych przestępców, odbijanie zakładników, ale przede wszystkim ratowanie ludzkiego życia.
W województwie warmińsko-mazurskim pracę jako kontrterrorysta można znaleźć w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym w Olsztynie, bezpośrednio podległym Komendantowi Wojewódzkiemu Policji. W skład pododdziału wchodzą dwie sekcje bojowe oraz jedna minersko-pirotechniczna.
Najbliższy termin przyjęć do służby w 2024 roku przypada na 30 grudnia.
Jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać policyjnym kontrterrorystą?
Służbę w pododdziale kontrterrorystycznym może pełnić:
- obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii;
- nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
- korzystający w pełni z praw publicznych;
- posiadający co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe;
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
- dający rękojmie zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
Ile można zarobić jako kontrterrorysta?
Obecnie uposażenie zasadnicze policjanta po 26. roku życia, który ukończył szkolenie zawodowe podstawowe, wynosi do 6 323,17 zł netto. Policyjnym kontrterrorystom przysługuje także dodatek w kwocie do 2 500 zł.
Polecany artykuł: