Sprawca śmiertelnego wypadku i przemytnik zatrzymany. Od 5 lat ścigał go Interpol

i

Autor: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Sprawca śmiertelnego wypadku i przemytnik zatrzymany. Od 5 lat ścigał go Interpol

Sprawca śmiertelnego wypadku i przemytnik zatrzymany. Od 5 lat ścigał go Interpol

2022-10-05 20:45

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali 57-letniego obcokrajowca. Mężczyzna z podwójnym obywatelstwem Rumunii i Mołdawii poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości za przemyt. W dodatku od 5 lat ścigał go Interpol.

Funkcjonariusze ustalili, że 57-latek zajmuje się przemytem białoruskich papierosów. Założył fikcyjne firmy i prowadził nielegalną działalność wspólnie z 8 mieszkańcami powiatu ostródzkiego, którzy zostali zatrzymani do sprawy 6 kwietnia br. Pod przykrywką nielegalnych firm, wozili ciężarówkami pod torfem wyroby tytoniowe z białoruską akcyzą.

W środę (5 października) podejrzany w Ośrodku Zamiejscowym Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu usłyszał zarzuty sprowadzania z terytorium Białorusi do Polski oraz przewożenia wewnątrz kraju wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Grozi mu kara grzywny.

Okazało się, że nie tylko polski wymiar sprawiedliwości poszukiwał mężczyznę. 57-latka mieszkającego w powiecie wejherowskim ścigał od 5 lat również Interpol. Poszukiwany był za spowodowanie wypadku w Mołdawii ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Decyzją mołdawskiego sądu najbliższe 5 lat spędzi w areszcie.

Pieniądze to nie wszystko. Piotr Arak – inflacja będzie rosła