W Polsce cały czas utrzymuje się duża różnica temperatur pomiędzy północnym wschodem a zachodem i południem kraju. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, minionej nocy (ze środy na czwartek) różnica między najwyższą i najniższą temperaturą minimalną wyniosła ponad 16 stopni Celsjusza. W Suwałkach zanotowano minus 8,9 stopni, a we Wrocławiu 7,5. Na północnym wschodzie ubiegłej doby przybyło także śniegu, obecnie mamy tam miejscami kilkanaście cm pokrywy. Najgrubsza pokrywa śnieżna występuje zaś na Śnieżce i wynosi 135 cm. Wkrótce zimowo ma się zrobić w praktycznie całym kraju.
Pogoda na Święto Trzech Króli 2024. Zima zdecydowanie wkroczy do Polski. Gdzie będzie najzimniej?
Ochłodzenie zacznie obejmować pozostałe regiony już w weekend. W Święto Trzech Króli, wypadające w sobotę 6 stycznia, najzimniej w dalszym ciągu będzie na północnym wschodzie, gdzie mróz w ciągu dnia może sięgać minus 7 stopni Celsjusza lub więcej. W centrum i na zachodzie kraju temperatura wyniesie około minus 1 stopnia. Najcieplej będą mieli mieszkańcy południa Polski. Tam temperatura wyniesie od 1 do 5 stopni. Znacznie chłodniej ma być w nocy z soboty na niedzielę. Temperatura na północnym wschodzie może spaść poniżej minus 20 stopni.
W niedzielę mróz odczuwalny będzie w całej Polsce. Najchłodniej na północnym wschodzie z temperaturą minus 10 stopni lub więcej. W pozostałej części kraju od 0 do minus 7 stopni Celsjusza.
Sobota i niedziela z zachmurzeniem dużym i opadami deszczu przechodzącymi w deszcz ze śniegiem i śnieg. Wiatr będzie porywisty, z kierunków południowych skręcający na kierunki północne.
Zima w Węgorzewie 2024. Mazurskie miasto pod grubą warstwą białego puchu [ZDJĘCIA]