W ostatnim czasie Miejski Ośrodek Kultury rozpoczął swoją przygodę w sieci. Propozycje on-line jako jedna z pierwszych, ponieważ praktycznie od pierwszych dni, w których zamknięto instytucje kultury Galeria Sztuki BWA przeniosła swój program do Internetu . To doskonała okazja, by między innymi poznać dzieła zgromadzone dotychczas przez Biuro Wystaw Artystycznych, a także sięgnąć do bogatej historii instytucji.
Polecany artykuł:
Działania, które olsztyńskie Biuro Wystaw Artystycznych przygotowało w sieci to:
- "Wtorek z arcydziełkiem" - w każdy wtorek prezentowane jest "arcydziełko" inspirowane twórczością znanych artystów zarówno polskich, jak i zagranicznych m.in. Władysława Strzemińskiego, czy Jacksona Pollocka. W domowym zaciszu najmłodsi odbiorcy wraz z opiekunami mogą stworzyć swoją wyjątkową kolekcję sztuki. Odkrywają, jak krok po kroku wykonać niezwykłe "arcydziełka" i stać się artystą.
- "Czwartek z kolekcją" - w czwartki BWA Galeria Sztuki odsłania kolekcję, którą od lat gromadzi. Prezentowane są dzieła sztuki, artyści i historie, które towarzyszą posiadanym pracom. Każdy czwartek, to nowa odsłona kolekcji i odpowiedź na kolejne pytanie z nią związane.
W programie są też niedzielne oprowadzania, opowieści o wystawie, głosem jej kuratorów, prezentacja dokumentacji z aktualnych wystaw, kreatywne warsztaty dla dzieci, które można zrealizować w domu przy pomocy szablonów, które można znaleźć na stronie internetowej BWA Galerii Sztuki.
- Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
- Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
- Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
- Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Wszystkie informacje i powstające materiały można znaleźć w mediach społecznościowych Biura Wystaw Artystycznych. Dodatkowo, aby ułatwić odbiorcom oglądanie filmów stworzonych przez pracowników Galerii, zostały one zamieszczone w jednym miejscu - kanale YouTube.