Olsztyńska Hulajnoga Miejska może wpłynąć nie tylko na podwyższenie komfortu poruszania się w przestrzeni miejskiej, ale również zwiększyć naszą eko świadomość. - Jestem olsztyniakiem z wyboru, ponieważ nie pochodzę z tego miasta. Znam jednak bolączki Olsztyna i chciałbym uzupełnić luki wśród lokalnych potrzeb komunikacyjnych. Wielki boom na hulajnogi mogliśmy zauważyć już na początku zeszłego roku w wielu polskich miastach. Nie wiem, dlaczego Olsztyn został pominięty. To super inicjatywa, którą warto wprowadzić również u nas. - przyznaje pomysłodawca OHM. Nowoczesny sprzęt ma pojawić się w Olsztynie prawdopodobnie na początku marca. Korzystać z niego będzie można do listopada, a docelowo, jeżeli pogoda pozwoli, przez cały rok.
OHM sposobem na zmniejszenie korków w Olsztynie
Elektryczne hulajnogi są nowoczesnym środkiem transportu ograniczającym emisję spalin w mieście. Jak zaznacza pomysłodawca OHM, hulajnogą zdecydowanie łatwiej jest dostać się do konkretnego miejsca. - To inicjatywa dla społeczeństwa. Nie jestem nastawiony stricte na zarobek, ale na uświadamianie ludzi, jak ważne jest dbanie o środowisko. Dzięki przerzuceniu się z aut i autobusów na hulajnogi, nie tylko ochronimy nasz klimat, ale również rozkorkujemy miasto i spędzimy więcej czasu na świeżym powietrzu. W innych miastach to się przyjęło. Dlaczego więc nie spróbować w Olsztynie. - zauważa.
Olsztyńska Hulajnoga Miejska. W których częściach miasta pojawi się sprzęt?
Przedsiębiorca zainwestował w sprzęt firmy Segway. - Olsztyn to pierwsze miasto, w którym dostępny będzie ten model hulajnóg. - przyznaje. W wyznaczonej strefie na początek pojawi się około 60-70 elektrycznych hulajnóg. W maju, na czas juwenaliów, ich liczba zwiększy się do około 90. Najpierw pojawią się w najbardziej newralgicznych częściach miasta. Będzie to z pewnością centrum Olsztyna, ale również okolice galerii handlowych czy szkół. - Konkretne punkty są jeszcze w trakcie ustalania. Chce wybrać jednak miejsca, do których trudno dojechać w godzinach szczytu i gdzie jest potrzeba szybkiego transportu na krótkich odcinkach. - zapowiada.
Jak korzystać z OHM? To dziecinnie proste
Korzystanie z elektrycznych hulajnóg nie powinno sprawić większego problemu. Wystarczy ściągnąć aplikacje na telefon, założyć konto i można śmiało ruszać w drogę. Do wyboru będziemy mieli trzy sposoby płatności - poprzez doładowanie konta, bezpośrednie ściąganie opłat z karty bądź korzystanie z BLIKA. Dokładny cennik nie jest jeszcze znany. Wiadomo jednak, że opłata będzie naliczana za przejechane minuty. Sprzęt odstawimy w dowolnym miejscu w wyznaczonej na aplikacji strefie, a wbudowany w hulajnogę akumulator pozwoli na przejazd 60 km.
OHM ma zapewnić najwyższą jakość usług
Elektryczne hulajnogi szybko stały się zarówno hitem, jak i obiektem krytyki. Jednak, jak zapewnia prywatny przedsiębiorca, mieszkańcy Olsztyna nie powinni obawiać się porozrzucanych hulajnóg w mieście. - OHM jest prywatną inicjatywą, nasza polityka działalności jest diametralnie inna niż polityka wielkich korporacji wprowadzających hulajnogi do wszystkich miast w Europie i na świecie. Chcąc dać jak najwyższą jakość usług, nie możemy pozwolić, aby nasz sprzęt leżał na ulicach tak jak w innych miastach. Zapewniamy, że zespół OHM scooters będzie ciągle zbierać porzucone hulajnogi i relokować je w odpowiednie miejsca, tak aby nikomu nie przeszkadzały.