Stomil Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil w sparingu lepszy od Warty Poznań

Kolejny wygrany sparing Dumy Warmii. Stomil lepszy od lidera I ligi!

2020-02-09 17:14

Stomil Olsztyn pokonał w meczu kontrolnym lidera Fortuna I Liga Wartę Poznań 2:1. Gole dla biało-niebieskich zdobyli Sam van Huffel i Jakub Mosakowski.

Spotkanie rozegrano w Sopocie. Wynik w 13 minucie strzałem z linii pola karnego otworzył holenderski pomocnik Sam van Huffel. Poznaniacy wyrównali w 59 minucie po bramce Jakuba Apolinarskiego. Wynik na 2:1 ustalił kwadrans przed końcem meczu Jakub Mosakowski.

- Zagraliśmy z bardzo wymagającym zespołem - powiedział po meczu Piotr Zajączkowski, trener Stomilu. Moi zawodnicy zagrali na wysokim poziomie, jeżeli chodzi o cechy wolicjonalne. Mogliśmy jeszcze strzelić ze dwie bramki, po fajnych kontrach, ale też mogliśmy stracić. Na trzy tygodnie przed ligą było to dobre granie podkreśla trener biało-niebieskich.

Od poniedziałku piłkarze Stomilu Olsztyn przebywać będą na drugim obozie przygotowawczym w Nieborowie. Tam zagrają trzy sparingi. We wtorek z Pelikanem Łowicz (III liga), w czwartek z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (III liga) i Zniczem Pruszków (II liga). Pierwszy ligowy mecz Stomilu już 29 lutego przed własną publicznością z Odrą Opole.