Koncert - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay.com

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]

2024-10-11 15:38

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla Was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Maskotka – W piątek (11 października) klubowe granie rozkręci DJ Boston. W sobotę (12 października) kolejną dawkę największych muzycznych hitów zapewni DJ’ski duet – Exo oraz Freek.

Dobra Nocka – Piątkowe (11 października) przywitanie weekendu poprowadzą DJ Julek i DJ Last April. W sobotę (12 października) za klubową konsolą podczas cyklicznej imprezy „Zwariowane melodie” ponownie zasiądzie DJ Julek, ale tym razem w duecie z DJ Robem.

Kofeina – W piątek (11 października) niezapomnianą imprezę w jesiennych klimatach zapewni DJ Paweł Szafraniak. Natomiast sobotnio (12 października) klubowe stery przejmie DJ Piotr Krongauz.

Nowe premiery kinowe od 11 października:

Kulej. Dwie strony medalu (dramat, biograficzny) - Historia Jerzego i Heleny Kulejów – najbardziej barwnego małżeństwa Polski lat 60-tych. On – legendarny bokser, podwójny mistrz Europy i ośmiokrotny mistrz Polski, który jako jedyny polski pięściarz wywalczył dwa złota olimpijskie i choć nigdy nie leżał na deskach, to w życiu upadał nie raz. Ona – silna kobieta, która niezmiennie stała u jego boku, ale nie chciała na zawsze pozostać w jego cieniu.

Dziki robot (animowany, przygodowy, familijny) - Nowa animacja ze studia Dreamworks. Film jest realizowany na podstawie bestsellera New York Timesa, autorstwa Petera Browna. To historia robota ROZZUM, w skrócie "Roz" - który rozbija się na niezamieszkanej wyspie i musi się przystosować do surowego otoczenia. Stopniowo uczy się jak przetrwać, buduje relacje ze zwierzętami a nawet zostanie przybranym rodzicem osieroconego pisklęcia.

Terrifier 3 (horror) - Trzecia odsłona krwawego slashera, który porwał rzesze wielbicieli horrorów i sprawił, że Art The Clown wszedł do panteonu największych zwyrodnialców pop kultury. Tym razem ofiarami jego morderczej pasji padną mieszkańcy sennego miasteczka Miles County szykujący się właśnie do Świąt.

Randka w ciemno (dramat, kryminał) - Młoda i obiecująca aktorka Cheryl chce rozkręcić swoją karierę, ale póki co jedyną propozycją dla niej jest udział w programie randkowym „The Dating Game”. Z braku innych opcji decyduje się wziąć w nim udział. Jednym z trzech uczestników programu jest przystojny Rodney Alcala, którego ujmujący sposób bycia i inteligentne odpowiedzi bardzo podobają się Cheryl. Dziewczyna jednak nie wie, że atrakcyjny i pozornie łagodny mężczyzna jest tak naprawdę psychopatycznym mordercą z obsesją na punkcie młodych i naiwnych kobiet. Kiedy oboje spotykają się studiu – Alcala jest właśnie u szczytu swojej krwawej „kariery”.

Spektakle w Teatrze Jaracza (11 października – 17 października):

Wesele (11.10, godz. 19:00; 12.10, godz. 19:00; 13.10, godz. 17:00; 15.10, godz. 10:00; 16.10, godz. 10:00, 17.10, godz. 10:00) - To pierwsze olsztyńskie „Wesele” od czasu inscenizacji Adama Hanuszkiewicza z roku 1996. Choć od tamtej premiery minęła dobra chwila, w obecnym przedstawieniu zobaczymy niektórych wykonawców z poprzedniej realizacji. Joanna Fertacz znów gra Radczynię, Ewa Pałuska-Szozda wtedy była Haneczką, dziś jest Gospodynią, a Cezary Ilczyna – wówczas Widmo – obecnie Ojciec i Hetman. Poza nimi niemal cały zespół aktorski Teatru Jaracza wzmocniony uczniami Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka, na scenie niespełna trzydzieści osób. Nie sposób wyliczyć wszystkich, jednak wymieńmy tylko najważniejsze role. Panna Młoda – Emilia Lewandowska i Irena Telesz-Burczyk, Pan Młody/Widmo – Mikołaj Trynda, Gospodarz/Rycerz – Marcin Tyrlik, Poeta – Wojciech Rydzio, Dziennikarz – Grzegorz Gromek, Rachela/Wernyhora – Alicja Parczewska i wiele, wielu innych. To prawdziwa aktorska uczta.

MOA (16.10, godz. 19:00) - Opowieść o równoległych światach, które potrafią przenikać się we wspólnej, bliżej nieokreślonej przestrzeni. Jest to spotkanie nieoczywiste, a jednocześnie spójne i rzeczywiste, trzech indywidualnych osobowości. Spektakl jest kontynuacją działań artystycznych tancerek Olsztyńskiego Teatru Tańca oraz choreograf Gosi Mielech – ze względu na sytuację epidemiczną w kraju wszystkie działania prowadzone były w trybie online.

Lekarz na telefon (17.10, godz. 19:00) - Ginekolog Jacek Łagoda utknął w swoim gabinecie z powodu złamanego klucza w drzwiach. Na szczęście ma przy sobie telefon i to nie jeden, a trzy. Mężczyzna, czekając na ślusarza, desperacko próbuje pozałatwiać pilne zobowiązania prywatne i zawodowe – od odebrania dzieci z przedszkola po odebranie porodu – wszystko przez telefon. Pierwsze drobne kłamstwo pociąga za sobą kolejne i tak dochodzi do ekstremalnego zamieszania.

Sportowo i na zdrowo:

W sobotę, 12 października na stadionie przy Piłsudskiego odbędzie kolejne ligowe spotkanie piłki nożnej. Tym razem na murawie zmierzą się Stomil Olsztyn i Pelikan Łowicz. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 15:00.

Kultura i edukacja:

W piątek, 11 października w Olsztynie ma miejsce „Noc bibliotek”. Z tej okazji w olsztyńskiej bibliotece Planeta 11 odbędzie się koncert zespołu „Żywioły”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:30.

W poniedziałek, 14 października na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się akcja charytatywna „Bloody Day”. Wydarzenie odbędzie się między 10:00 a 14:00 w Centrum Konferencyjnym uczelni. Na miejscu pojawi się krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, w którym będzie można oddać krew – każdy zaangażowany może liczyć na coś smacznego. W ramach wydarzenia odbędą się również m.in. pokazy pierwszej pomocy, zapisy do grona dawców szpiku, symulator starości czy spotkanie z piłkarzami Stomilu.

W poniedziałek, 14 października w bibliotece multimedialnej Planeta 11 odbędzie się kolejne spotkanie Planetarnego Klubu Filmowego. Projekcją tego miesiąca jest amerykańsko-kanadyjski komediodramat z 2023 roku „Dream Scenario”. Klasycznie po seansie odbędzie się również dyskusja z gościem specjalnym. Start o godzinie 18:30.

W czwartek, 17 października o godzinie 12:00 w bibliotece Planeta 11 odbędzie się olsztyńskie spotkanie z kulturą i sztuką, w ramach których zaplanowane są warsztaty tworzenia lampionów. Zapisy na to wydarzenie prowadzone są telefonicznie przez organizatora, czyli Fundację Szansa pod nr 695966540.

W czwartek, 17 października w Centrum Konferencyjnym na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się impreza z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Głównym punktem wydarzenia będzie debata, w której wezmą udział m.in. Jerzy Buzek, były premier Polski i przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz Leszek Miller, który jako premier podpisywał traktat akcesyjny. W debacie głównej wezmą udział także: prof. Jerzy Przyborowski – rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Dorota Wellman – dziennikarka i Radosław Kotarski – popularyzator nauki i założyciel internetowego kanału Polimaty. Oprócz tego odbędą się panele dyskusyjne o: społeczeństwie, gospodarce, nauce oraz studentach. Wśród atrakcji dodatkowych zaplanowano: gotowanie na żywo z Mikołajem Reyem oraz występy artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, Studia Wokalnego i Orkiestry Akademickiej.

Dodatkowa rozrywka:

Tor kartingowy Kormoran – Czeka tam na Was szalona przejażdżka gokartami. Na miejscu do wyboru macie dwa niesamowite tory: asfaltowy oraz do driftu. Ponadto wielbicieli wirtualnej rzeczywistości zainteresuje symulator VR, dzięki któremu poczujecie się jak prawdziwy kierowca rajdowy.

Space Park – Stosunkowo nowe miejsce na rozrywkowej mapie Olsztyna, które kryje kilka ciekawych atrakcji. Na miejscu możecie skorzystać z toru wrotkowego, ścianek wspinaczkowych oraz parku trampolin z dmuchanym torem przeszkód.

Wrotkowisko przy hali Urania – Nowa atrakcja, która umili czas mieszkańcom oraz odwiedzającym Olsztyn w okresie wiosennym i letnim. Idealna propozycja dla wielbicieli rolek oraz wrotek, którzy lubią pojeździć po profesjonalnej nawierzchni na świeżym powietrzu.

Ścianka wspinaczkowa w hali Urania – Obiekt ma ponad 11 metrów oraz 400 uchwytów. Jest to jedyna ścianka w regionie, która częściowo znajduje się na otwartej przestrzeni. Przez siedem dni w tygodniu do dyspozycji odwiedzających jest 10 stanowisk, które gwarantują rozrywkę zarówno tym zaawansowanym wspinaczom, jak i początkującym. Dodatkowo w stawianiu pierwszych kroków pomocny będzie profesjonalny instruktor.

Zapowiedzi:

W sobotę, 19 października w olsztyńskiej Uranii pojawi się kabaret Neo-Nówka. Tym razem będziecie mogli zobaczyć najnowszy program Romana Żurka, Michała Gawlińskiego i Radosława Bieleckiego p.t. „Tradycje Polskie”. Podobno "Tradycja w narodzie rzecz święta" - czy aby na pewno? Jak polskie tradycje wyglądają widziane oczami Kabaretu Neo-Nówka? Tego jeszcze nie zdradzimy. Jedno jest pewne - czeka Was duża dawka dobrego humoru i premierowe skecze, których nie znajdziecie w telewizyjnych programach czy w internecie. Bilety znajdziecie TUTAJ. Dodatkowo wejściówki (Olsztyn 19.10 i Ełk 20.10) będziecie mogli zdobyć nasłuchując wieczornych wejść Miasta Na Czasie na 89,9 FM.

QUIZ: Układ Słoneczny. Ile wiesz o planetach?

Pytanie 1 z 15
Wenus obraca się w kierunku przeciwnym do większości planet