Tłum - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay.com

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]

2024-11-22 16:33

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla Was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Maskotka – W piątek (22 listopada) czeka na Was kolejna niezapomniana impreza. Tym razem „Muzyczna Mikstura”, która rozkręci na parkiecie każdego – nawet tych najbardziej opornych. Za sterami DJ Freek.

Dobra Nocka – W piątek (22 listopada) odbędzie się klubowe przywitanie weekendu, które poprowadzą: DJ VooDoo oraz DJ Longs. Sobotnio (23 listopada) nie zwalniamy tempa – Disco Bang z największymi muzycznymi hitami lat 90. i 2000. Za konsolą zasiądzie DJ Szpula.

Kofeina – W piątek (22 listopada) masę tanecznych rytmów zapewni DJ Paweł Szafraniak. W sobotę (23 listopada) konsolę przejmie DJ Worek, który wie jak muzycznie rozgrzać parkiet do czerwoności.

Nowe premiery kinowe od 22 listopada:

Simona Kossak (dramat, biograficzny) - Simona Kossak, córka malarza Jerzego Kossaka i wnuczka Wojciecha, pozbawiona talentu, który od pokoleń definiuje jej rodzinę, dorasta nie zaznając ciepła ze strony despotycznej matki. Gdy po studiach rzuca wszystko – dom, tradycję, społeczne konwenanse – i obejmuje posadę naukowczyni w Białowieży, zaczyna życie na własnych warunkach. Osiedla się w środku puszczy, w domu bez prądu i bieżącej wody, w otoczeniu dzikiej przyrody. Tam, na magicznym odludziu poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym dzieli pasje – miłość do natury i… potrzebę wolności. Ich niezwykła relacja wymyka się wszelkim schematom. Jednak wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika i pozycji młodej kobiety w świecie zdominowanym przez mężczyzn ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt.

Heretic (thriller, horror) - Dwie młode kobiety, które z potrzeby serca szerzą słowo Boże, pukają do drzwi domu pana Reeda (Hugh Grant). Otwiera im z pozoru czarujący mężczyzna, który szybko pokazuje swoją diaboliczną naturę. Kobiety orientują się, że wszystkie wyjścia z domu zostały zamknięte, a ich podejrzany gospodarz co chwila pojawia się, aby zadać im kolejną zagadkę testującą ich wiarę. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra, w której stawką jest przetrwanie. Głosicielki wiary będą musiały wykorzystać cały swój spryt, aby uciec z domu grozy pana Reeda.

Spektakle w Teatrze Jaracza (22 listopada – 28 listopada):

Opętani (23.11, godz. 19:00; 24.11, godz. 17:00; 26.11, godz. 10:00) - Humorystycznie, zgoła absurdalnie, z dodatkiem zjawisk nadprzyrodzonych. Sama historia zaś rodem z czystego kryminału. Oto poznajemy zubożałe ziemiaństwo zmuszone do otwarcia pensjonatu w swoim majątku. Panna Maja Ochołowska, córka właścicielki pensjonatu, jest zaręczona z Cholawickim, kandydatem do odziedziczenia sporej fortuny. Młodą kobietę łączy osobliwe podobieństwo z trenerem tenisowym, niejakim Leszczukiem. Z tego muszą wyniknąć komplikacje.

Jak płakać w miejscach publicznych (26.11, godz. 19:00; 27.11, godz. 10:00) - Spektakl oparty na głośnej książce Emilii Dłużewskiej, która w zabawny i przejmujący sposób rozprawia się z tematem depresji. W pełnej dystansu, ciepła i zaskakujących metafor opowieści twórczynie spektaklu przyglądają się myślom osoby pogrążonej w smutku, jej spektakularnym wzlotom i jeszcze mocniejszym upadkom.

Księżniczki. Historie prawdziwe (26.11, godz. 19:15; 27.11, godz. 19:15) - Studium Aktorskie w Olsztynie zbada co tak naprawdę kryje się dziś pod pojęciem „księżniczka”. Jakie fantazmaty, społeczne i kulturowe wyobrażenia oraz stereotypy zaklęte zostały w dziewczęcych bohaterkach bajek, na których wychowały się pokolenia. Krytycznym okiem przyjrzą się tym postaciom i na nowo – w przewrotny sposób – spróbują je odczytać w bardziej feministycznym dyskursie, zastanawiając się jednocześnie kim księżniczki mogłyby być w XXI wieku.

Continuum (27.11, godz. 19:00) - Opowieść o ciągłym stwarzaniu nas samych, poszukiwaniu swojej indywidualności i tożsamości oraz postrzeganiu zmian, które według Heraklita są jedyną stałą rzeczą w życiu. Ostatecznie wszyscy, czy tego chcemy czy nie, poddawani jesteśmy nieustannym przemianom. Jest to więc opowieść o rozdarciu w poszukiwaniu wspólnoty, która ma zaspokoić potrzebę bezpieczeństwa i stabilności. Okazuje się jednak, że jest to tylko byt wyobrażony, którego pragniemy, do którego nieustannie dążymy, jednak cena jaką płacimy za przywilej bycia w grupie jest wygórowana – walutą w tej transakcji jest bowiem wolność.

Seks, miłość i podatki (28.11, godz. 19:00) - Dwóch przyjaciół i współlokatorów, Jon oraz Leslie, jest związanych z tą samą dziewczyną - Kate. Pierwszy jest jej narzeczonym, a drugi kochankiem. Obaj są biedującymi muzykami, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Żeby trochę zaoszczędzić Jon, w tajemnicy przed Lesliem, składa za nich wspólne zeznanie podatkowe. Nieścisłość polega na tym, że razem rozliczać się mogą tylko małżeństwa, dlatego Jon przedstawił ich jako męża i żonę. Sytuacja komplikuje się, gdy Urząd Skarbowy zapowiada kontrolę i chce poznać żonę Jona. Dodatkowo Jona odwiedza jego matka, a Lesliego była dziewczyna. Przed każdym gościem trzeba coś ukryć, czyli znowu skłamać...

Sportowo i na zdrowo:

W sobotę, 23 listopada w olsztyńskiej Uranii odbędzie się gala sportów walki BFN. Podczas wydarzenia zaplanowanych jest 13 walk w formułach: boks, K1, MMA oraz na gołe pięści. W starciach wezmą udział znani, lokalni sportowcy, którzy ciężko trenują aby pokazać się z jak najlepszej strony i dać kibicom niezapomniane widowisko. Podczas walk będziecie mogli ujrzeć m.in. Michała Kuźniaka, Pawła Gołębiewskiego czy Grzegorza Szulakowskiego.

W niedzielę, 24 listopada olsztyńskie morsy z klubu „Kąpiący się zimą” organizują swoje orzeźwiające spotkanie nad jeziorem Ukiel. Każdy chętny do dołączenia jest mile widziany. Start o godzinie 11:30, szybka rozgrzewka i wejście do wody w samo południe.

Kultura i edukacja:

Olsztyńska Kortosfera rusza z nowym cyklem wydarzeń „Noc Odkryć”, skierowanym do osób pełnoletnich. Pierwsze inauguracyjne spotkanie odbędzie się w piątek (22 listopada) między 19:00 i 22:00, a głównym punktem programu będzie wykład prof. Agaty Żmijewskiej zatytułowany „Odkrywanie Szczytów, czyli Naukowe Tajemnice Orgazmu”. Oprócz tego, zaplanowane jest również nocne zwiedzanie wystawy oraz koncert zespołu rockowego Shy.

W sobotę i niedzielę (23 i 24 listopada) teatr Kloszart działający w Kortowie, wystawi w auli teatralnej Wydziału Humanistycznego sztukę pt. „A moralność?”. Jest to ich autorski spektakl opowiadający o życiu studenckim i problemach z jakimi się współcześnie wiąże. Co ciekawe, przedstawione w nim sceny są w dużej mierze odwzorowaniem sytuacji, z którymi mieli styczność sami aktorzy. Spektakl odbędzie się o godzinie 16:00 (zarówno w sobotę, jak i w niedzielę).

Dodatkowa rozrywka:

Tor kartingowy Kormoran – Czeka tam na Was szalona przejażdżka gokartami. Na miejscu do wyboru macie dwa niesamowite tory: asfaltowy oraz do driftu. Ponadto wielbicieli wirtualnej rzeczywistości zainteresuje symulator VR, dzięki któremu poczujecie się jak prawdziwy kierowca rajdowy.

Space Park – Stosunkowo nowe miejsce na rozrywkowej mapie Olsztyna, które kryje kilka ciekawych atrakcji. Na miejscu możecie skorzystać z toru wrotkowego, ścianek wspinaczkowych oraz parku trampolin z dmuchanym torem przeszkód.

Lodowisko przy hali Urania – Zimowa atrakcja, która po raz drugi powraca do Olsztyna. Kryte lodowisko jest otwarte codziennie między 10:00 a 20:00. Obiekt zapewnia godzinne przejazdy po tafli mogącej pomieścić jednocześnie 200 osób. Nie musicie martwić się o sprzęt, ponieważ lodowisko posiada wypożyczalnie z łyżwami dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci.