Strefa relaksu i poczekalnia na rampie
Podobnie jak na innych tego typu stacjach, w Nidzicy pasażerowie mają do dyspozycji ogrzewaną i klimatyzowaną poczekalnię, toalety z przewijakami dla niemowląt oraz dodatkową, zadaszoną poczekalnię. Obiekt i jego najbliższe otoczenie są w pełni przystosowane do obsługi wszystkich podróżnych, również tych z niepełnosprawnościami. Stąd na dworcu takie udogodnienia jak brak progów, szerokie przejścia, ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, dotykowe plany dworca i odpowiednio przystosowane toalety.
Zmienił się nie tylko budynek, ale i jego otoczenie. Podróżni mogą skorzystać z poczekalni zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Dawna rampa zamieniła się w strefę relaksu. Nie przypomina już miejsca do przeładunku towarów, to teraz obszerny, zadaszony taras z ławkami, stolikami i zielenią w donicach- wymienia Michał Stilger, rzecznik PKP S.A.
Ekologiczny dworzec kolejowy
W programie Innowacyjnych Dworców Systemowych, PKP stawiają nie tylko na bezpieczeństwo i wygodę podróżnych, ale też ochronę środowiska. Stąd w Nidzicy takie rozwiązania proekologiczne jak panele fotowoltaiczne, oświetlenie LED, pompy ciepła czy odzyskiwanie deszczówki do spłukiwania toalet. Całości dopełniają: monitoring oraz sygnalizacja włamania i napadu.
Polecany artykuł:
Nowy dworzec w Nidzicy kosztował ponad 17 mln złotych. Poza Nidzicą do 2023 roku nowy wygląd mają zyskać inne dworce na Warmii i Mazurach: w Szczytnie, Suszu, Olsztynku oraz Olsztynie.