Czy rozpoznasz te miasta Warmii i Mazur po zdjęciu? Sprawdź się w naszym quizie!

i

Autor: UM Lidzbark Warmiński

Quiz

Czy rozpoznasz te miasta Warmii i Mazur po zdjęciu? Sprawdź się w naszym quizie!

2024-05-28 16:01

Województwo warmińsko-mazurskie latem jest chętnie odwiedzane przez turystów. Giżycko, Mrągowo, Mikołajki czy Olsztyn to miasta, które zna chyba każdy miłośnik wypoczynku na plaży. Pięknych miejsc w regionie jest więcej. Jednak czy rozpoznasz te miejscowości po jednym zdjęciu? Sprawdź się w naszym quizie!

Miasta na Warmii i Mazurach. Te są największe

Największym miastem w województwie warmińsko-mazurskim jest Olsztyn. Jest to zarazem stolica regionu, którą zamieszkuje ponad 170 tys. zł. Drugim co do wielkości miastem jest Elbląg, który liczy ponad 117 tys. mieszkańców, a trzecim Ełk z liczbą mieszkańców wynoszącą niemal 62 tys. Miasta te są często odwiedzane przez turystów nie tylko z całej Polski, ale też ze świata.

Jednak ci, którzy wolą odpoczywać w spokoju, z dala pd zgiełku większych miast, mogą znaleźć strefę relaksu w miastach mniejszych, które również mają do zaoferowania nie tylko jeziora, ale także inne atrakcje, m.in. zabytki, zamki czy malownicze trasy rowerowe.

Te miasta są popularne wśród turystów

Mniejsze miejscowości, takie jak Ruciane-Nida, Ryn czy Olecko również mogą pochwalić się pięknymi plażami, na których można zrelaksować się w ciszy i spokoju. Wiele miast może pochwalić się gotyckimi zamkami czy klimatycznymi zabytkowymi kamienicami. Dla większości mieszkańców Warmii i Mazur miasta z regionu są znane. Jednak czy jesteś w stanie rozpoznać dane miejsce po jednym zdjęciu? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Czy rozpoznasz te miasta z Warmii i Mazur po zdjęciu? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 10
1. Turniej rycerski na zamku widocznym na zdjęciu odbywa się w:
Czy rozpoznasz te miasta Warmii i Mazur po zdjęciu? Sprawdź się w naszym quizie!

Te miasta na Warmii i Mazurach są najlepsze na wakacje. Tam nie będziesz się nudzić!

Rusza Eska Summer City. Przystanek pierwszy – Plaża Miejska w Olsztynie