Budowa węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście
Nie do poznania zmieni się teren między ul. Partyzantów a torami w pobliżu przejścia podziemnego. Obecnie w głównej mierze obszar sąsiadujący z kolejowym przystankiem Olsztyn-Śródmieście zabudowany jest garażami. Dlatego też jednym z elementów prac będzie ich rozbiórka. Prace będą prowadzone pod nadzorem archeologicznym, bowiem mieścił się tam cmentarz ewangelicki z lat 20. XX wieku.
Olsztyn-Śródmieście. Co powstanie?
W trakcie głównych robót wybudowana zostanie jezdnia i chodniki umożliwiające zarówno dotarcie do przystanku kolejowego, jak i - zlokalizowanego w ciągu ul. Partyzantów - przystanku komunikacji miejskiej. Teren zostanie zagospodarowany w taki sposób, aby utworzyć park z elementami upamiętniającymi dawny cmentarz (m.in. Pawilon Pamięci, lapidarium, spacjalne ścianki). Nie zabraknie małej architektury, miejsc postojowych typu Kiss&Ride oraz miejsca do montażu stacji roweru miejskiego. Wybudowana i przebudowana zostanie także podziemna infrastruktura.
Nie zabraknie nowych nasadzeń. Wśród nich zaplanowano m.in. lipy drobnolistne, tuje, grab pospolity, bluszcz.
Na oferty dotyczące budowy węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście wraz z połączeniami do ul. Partyzantów miasto czeka do 19 stycznia. Inwestycja ma zostać zrealizowana w sześć miesięcy od podpisania umowy.