Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020
Czy w 2020 roku zmieniamy czas na zimowy? Choć jeszcze niedawno była mowa o końcu zmiany czasu w Europie po przeprowadzeniu referendum, podczas którego większość osób była na TAK, ostatecznie procedura nie została jeszcze sfinalizowana. Zanim zmiana czasu zostanie zniesiona, państwa członkowskie muszą ustalić między sobą szczegóły.
Czytaj też:
- Mandat 500 zł za wypad na grzyby? Leśnicy przestrzegają, czego nie robić w lasach
- Ogromna inwestycja Lewandowskiego na Mazurach. Budowa "Wodnego Świata" ruszyła!
- Kara za szczekanie psa? Taką nałożył sąd na mieszkankę Elbląga
Kiedy więc ostatni raz przestawimy zegarki? Prawdopodobne jest, że państwa, które zdecydują się na pozostanie w czasie letnim, ostatni raz przestawią zegarki w marcu 2021 roku, zaś kraje, które wolą pozostać przy czasie zimowym - w październiku 2021. Przy którym czasie pozostaniemy w Polsce? Z przeprowadzonych konsultacji wynika, że większość Polaków zdecydowanie opowiada się za pozostaniem przy czasie letnim. Jeżeli więc w końcu zostaną podjęte ostateczne decyzje o końcu zmiany czasu, w Polsce obowiązywać będzie na stałe właśnie czas letni.
Zmiana czasu na zimowy 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?
Tymczasem musimy nastawić się na kolejną zmianę czasu. W roku 2020 czas z letniego na zimowy zmieniamy w nocy z soboty na niedzielę 25/26 października. Wówczas zegarki przestawiamy z godziny 3 na 2, co oznacza, że możemy spać godzinę dłużej.
Zmiana czasu na zimowy 2020. Jakie prawa ma w związku z tym pracownik?
Przy okazji warto również wspomnieć, że niektórzy pracownicy mają zmiany nocne. A co za tym idzie, podczas zmiany czasu na zimowy muszą liczyć się z dłuższym dyżurem niż zazwyczaj. W takim przypadku obowiązkiem pracodawcy jest zapłacić pracownikowi za nadgodziny bądź oddać przepracowaną godzinę w inny dzień.