Wyspa w pobliżu Sycylii wystawiona na sprzedaż. Cenę obniżono o 5 mln euro

i

Autor: pexels.com

biznes

Wyspa w pobliżu Sycylii wystawiona na sprzedaż. Cenę obniżono o 5 mln euro

2024-06-22 14:14

Za 12 milionów euro wystawiono na sprzedaż małą wyspę Santa Maria, znajdującą się w pobliżu brzegów Sycylii, naprzeciwko miasta Marsala - podały włoskie media. To już druga próba sprzedaży wyspy; przed pięcioma laty właściciele chcieli za nią 17 mln euro, ale nie znaleźli nabywcy.

Od kilku lat najciekawszą ofertą w wielu włoskich miasteczkach, zwłaszcza tych opustoszałych, jest sprzedaż domów za 1 euro. Takie okazje proponowane są między innymi w sycylijskich miejscowościach. Zainteresowanie tymi propozycjami wyrażają przede wszystkim cudzoziemcy, którzy kupując taki dom za symboliczną monetę, zobowiązują się do jego wyremontowania na własny koszt.

Wyspa w pobliżu Sycylii wystawiona na sprzedaż. Cenę obniżono o 5 mln euro

Teraz na rynku nieruchomości pojawiła się nowa oferta: malownicza wyspa o powierzchni 11 hektarów, położona 500 metrów od brzegów Sycylii. Jest tam gaj oliwny i 350-metrowa willa oraz mniejszy budynek mieszkalny.

W ciągu pięciu lat od pierwszej próby sprzedaży cenę obniżono o 5 milionów euro.

Lokalne media przypominają, że kiedy po raz pierwszy pojawiła się oferta sprzedaży wyspy Santa Maia, obrońcy środowiska wyrażali obawy, że powstanie tam ośrodek turystyczny, co naruszyłoby tamtejszy krajobraz w tym malowniczym miejscu na największej sycylijskiej lagunie Stagnone. Zieloni zaapelowali wtedy do Ministerstwa Kultury o to, by objął je ochroną.

Quiz wiedzy o Włoszech. Miasta, zabytki, jedzenie. Tylko miłośnicy Italii zdobędą 15/15!

Pytanie 1 z 15
Kto jest autorem słynnego dzieła "Narodziny Wenus"?

Oto czarna lista wakacyjnych kierunków. Tam nie jedź na urlop

Polscy kibice wściekli po meczu z Austrią! Za mało zaangażowania, słabe przygotowanie fizyczne i paraliż