Nowa linia na Zieloną Górkę? Dwie radne chciały takiego rozwiązania
Przypomnijmy, że radna Elżbieta Nelly Antosz w interpelacji skierowanej do prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza napisała, że osiedle Zielona Górka jest słabo skomunikowane z pozostałą częścią miasta. Zaproponowała, aby władze uruchomiły nową linię autobusową kursującą w tamtym kierunku. Prezydent miasta odpowiedział, że postulaty zawarte w piśmie zostały już spełnione, bo od początku roku linia nr 116 jeździ zmienioną trasą, dzięki czemu mieszkańcy zyskali połączenie z dworcem głównym i centrum.
Jednak na ten sam problem wskazała kolejna radna Edyta Markowicz, która również skierowała do włodarza interpelację w tej sprawie.
- Wnioskuję o wprowadzenie nowej linii autobusowej na trasie Zielona Górka - Dworzec. Obecnie autobusy linii 116 jeżdżą okrężna trasą, co sprawia, że dojazd do miasta jest bardzo długi, dodatkowo wydłuża się przez korki na ulicy Paderewskiego i Żeromskiego. Autobusy linii 124 i 131 jeżdżą bardzo rzadko, w godzinach porannych są przepełnione. Nowa linia do dworca powinna przebiegać przez ulice Poprzeczną i Limanowskiego, co umożliwi szybszy dojazd do dworca i ewentualną przesiadkę na inne autobusy i tramwaje. Nadmienię, że na Zielonej Górce powstają nowe osiedla komercyjne, jak i budynki OTBS. Powyższy wniosek wynika ze zgłaszanych potrzeb mieszkańców – argumentowała Edyta Markowicz.
Decyzja włodarza Olsztyna. Nie będzie nowej linii
W odpowiedzi na pismo radnej Markowicz, Piotr Grzymowicz wyjaśnił, że od 1 stycznia bieżącego roku linia nr 116 ma zmienioną trasę i dojeżdża do dworca, o co prosili m.in. przedstawiciele Rady Osiedla Zielona Górka.
- W chwili obecnej uruchomienie dodatkowej linii, której trasa pokrywałaby się w znacznym stopniu z trasą linii nr 116 byłoby nieekonomiczne i bezcelowe. Tym bardziej, że w wybranych porach dnia bezpośrednie połączenie Zielonej Górki z Dworcem Głównym zapewniają również linie nr 124 i 131. Ponadto dzięki modyfikacji linii nr 116, od dnia 1 stycznia 2024 roku mieszkańcy Zielonej Górki zyskali dodatkowo połączenie ze wschodnią częścią osiedli Nagórki i Jaroty oraz Pieczewem – wytłumaczył włodarz Olsztyna.
Ten most w Olsztynie ma ponad 150 lat. Jest szansa, że odzyska dawny blask