Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest integracja lokalnej społeczności oraz odnowienie i odmienienie najbliższego otoczenia. Program jest realizowany na obszarze rewitalizacji stolicy Warmii i Mazur. Tym razem jednak do zagospodarowania został zgłoszony teren o charakterze ponadlokalnym, który nie służy jedynie okolicznym mieszkańcom. To obszar położony przy ul. Nad Jarem, stanowią przedsionek jednego z wejść do Lasu Miejskiego, który w miejscowym planie zagospodarowania jest określony jako część systemu zieleni publicznej.
- Dlatego uważamy, że wpływ na zaprojektowanie i urządzenie tego miejsca powinny wszystkie osoby, które będą chciały z niego korzystać w przyszłości - mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. - Pracować będziemy tak samo. Najpierw projektujemy, potem organizujemy się i dzielimy obowiązki, a na końcu wykonujemy. Im więcej będzie głów pełnych dobrych pomysłów oraz rąk do pracy, tym więcej zrobimy.
Pierwsze spotkanie projektowe osób, które chciałyby się zaangażować w przedsięwzięcie, odbędzie się już w środę (23 marca) o 17:00 w Koszarach Funka przy ul. Kasprowicza 4. Jednym z elementów, które mogą ułatwić przygotowanie do prac na tym obszarze, jest krótka ankieta. Organizatorzy zachęcają do wypełnienia jej oraz przyniesienie na spotkanie lub przesłanie pod jeden z adresów e-mail: [email protected] lub [email protected] do 23 marca.
Program "Podwórka z Natury" jest realizowany wspólnie z Towarzystwem Miłośników Olsztyna oraz Katedrą Architektury Krajobrazu UWM.
Polecany artykuł: