Startują jubileuszowe Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki na UWM

2022-09-20 15:38

Trzy dni pełne wiedzy, doświadczeń, artystycznych wyzwań i dobrej zabawy – taki plan ma Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie dla wszystkich, którzy wezmą udział w 20. Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki. Rozpoczną się one w środę 21 września.

HEJT NA WF, JAKUB GRABOWSKI, SEKRETY MUNDIALU, ILE PALI CZOŁG | ESKA XD #057

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki po raz 20 na UWM

Wystarczy rzut oka na program jubileuszowej edycji Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki, żeby przekonać się, że wybór dotyczący tego, jakie zajęcia lub warsztaty wybrać, nie jest łatwy. Organizatorzy zadbali o to, żeby oferta była urozmaicona, a prowadzący zajęcia zaproponowali ciekawe tematy, które zostały one skatalogowane w pięciu sekcjach.

Program Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki zawiera kilkaset wydarzeń. Zostały one skatalogowane w pięciu sekcjach tematycznych: „Tajemnice Przyrody”, „Zdrowe Życie”, „Świat Technologii”, „Bez Granic” oraz „Sztuka w Nas”. Prowadzący, wśród których najwięcej osób to nauczyciele akademiccy UWM, zadbali o ogromne bogactwo tematyczne zajęć. Tego samego dnia będzie można więc poznać i tajniki ekonomii, i odkryć w sobie artystę. Będzie można także dowiedzieć się więcej o żywności, sekretach zwierząt i roślin czy o kulturze. Zajęcia przygotowano z myślą o różnych grupach wiekowych, więc każdy odnajdzie tu coś dla siebie – mówi Mateusz Pikuliński, kierownik Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji „Kortosfera”, organizator wydarzenia.

QUIZ o regionalizmach. Co oznaczają te trudne słowa? Wiele z nich Cię zaskoczy

Pytanie 1 z 15
Pyry to:

Zaproszenie Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji „Kortosfera”, które w tym roku po raz pierwszy zajmuje się organizacją ODNiS, przyjęli goście specjalni. O fascynującym świecie nauki opowiadać będą fizycy Michał Krupiński i Dariusz Aksamit oraz astronom Leszek Błaszkiewicz. Uczniowie docenią pewnie także rady od Eweliny Strawy, która podpowie, jak się uczyć, żeby się nauczyć.

Na dobry początek roku szkolnego może się także przydać wiedza, którą podzieli się trener przygotowania mentalnego Rafał Malinowski. Anna Urbańska i Paweł Jarząbek przekonają uczestników, że dzięki znajomości swojego mózgu łatwiej jest funkcjonować w grupie i relaksować się. Swoimi doświadczeniami podzieli się też załoga Fundacji Marka Kamińskiego.

Na osoby, które wezmą udział w naukowej przygodzie, czekać będą nie tylko zajęcia wyszczególnione w programie, ale też ciekawe wystawy mobilne.

W Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM pojawią się takie dwie. Pierwsza z nich, „Poznaj i odkryj siebie”, składa się z 17 eksponatów interaktywnych, w których obszernie zaprezentowana została anatomia i budowa ludzkiego organizmu.

Drugiej nadano hasło „Zmysł”. Dzięki niej pojawi się szansa, by ocenić zakres swojego wzroku czy słuchu, rozpoznać niewidzialny przedmiot, odgadnąć zapach… Wszystko to dzięki interaktywnym doświadczeniom.

W Bibliotece Uniwersyteckiej zagości z kolei mobilna pracownia kreatywna „przeBUDOWA". Składa się ona z nowatorskiego systemu wielkich klocków, które pozwalają na tworzenie budynków, zamków, mostów, tuneli, akweduktów czy postaci. Służą one później dzieciom jako obiekty do wspólnej zabawy - podają organizatorzy.

Startują jubileuszowe Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki na UWM

i

Autor: materiały organizatora Startują jubileuszowe Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki na UWM

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki to jedno z tych wydarzeń, których nie może zabraknąć na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Festiwal popularyzujący naukę i przypominający o tym, że w każdym z nas tkwi potencjał do odkrywania i tworzenia, potrwa do 23 września. Więcej informacji o programie i rejestracji na wydarzenia można znaleźć na stronie ODNiS: https://dninauki.uwm.edu.pl/.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy