Podwórko z Natury Nad Jarem
Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest integracja lokalnej społeczności oraz odnowienie i odmienienie najbliższego otoczenia. Program jest realizowany na obszarze rewitalizacji stolicy Warmii i Mazur. Tym razem jednak do zagospodarowania został zgłoszony teren o charakterze ponadlokalnym, który nie służy jedynie okolicznym mieszkańcom. To obszar położony przy ul. Nad Jarem, stanowią przedsionek jednego z wejść do Lasu Miejskiego, który w miejscowym planie zagospodarowania jest określony jako część systemu zieleni publicznej.
Dlatego uważamy, że wpływ na zaprojektowanie i urządzenie tego miejsca powinny wszystkie osoby, które będą chciały z niego korzystać w przyszłości - mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. - Pracować będziemy tak samo. Najpierw projektujemy, potem organizujemy się i dzielimy obowiązki, a na końcu wykonujemy. Im więcej będzie głów pełnych dobrych pomysłów oraz rąk do pracy, tym więcej zrobimy. Z budżetu Miasta Olsztyna przeznaczamy w tym roku całą kwotę nie na trzy podwórka jak w ubiegłych latach, ale na ta jedną przestrzeń. Po pierwsze dlatego, że nie było innych zgłoszeń. Po drugie dlatego, że jest to przestrzeń dużo większa, czyli na to podwórko przeznaczamy 60 tysięcy złotych.
Program "Podwórka z Natury" jest realizowany wspólnie z Towarzystwem Miłośników Olsztyna oraz Katedrą Architektury Krajobrazu UWM.
Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy