inwestycje

Nowy park rozrywki pod Olsztynkiem. Niebawem ruszy budowa rollercoastera. Zobacz wizualizacje

2024-08-28 13:23

O budowie gigantycznego parku rozrywki w Łutynówku pod Olsztynkiem mówiło się już od dłuższego czasu. Wreszcie jednak realizacja inwestycji nabierze tempa. Starostwo Powiatowe w Olsztynie wydało bowiem oficjalne pozwolenie na budowę pierwszej z atrakcji, jaką będzie rollercoaster.

Rusza budowa rollercoastera w Łutynówku. Kiedy otwarcie nowej atrakcji?

Budowa rollercoastera, czyli kolejki górskiej to wstępna faza realizacji projektu – zapowiadanego jako największy park rozrywki w Polsce. Na razie więc w Łutynówku zagospodarowanych będzie tylko około pięciu z trzystu hektarów terenów przeznaczonych pod tę inwestycję. Stanie na nich kolejka oraz obiekty niezbędne do jej funkcjonowania. Podwieszony na słupach tor, po którym poruszać się będą wagoniki z pasażerami, liczyć ma ok. 600 metrów. Na trasie pojawią się ostre zakręty, gwałtowne spadki i wzniesienia do ok. 23 metrów nad poziomem gruntu. Przejazd rollercoasterem ma trwać około pięciu minut. Obiekt ma być czynny od maja do października.

Czekamy na informacje od inwestora dotyczące fizycznego rozpoczęcia prac i mam nadzieję, że wspólnie wbijemy pierwszą łopatę. No i na pierwszy przejazd "naszym" rollercoasterem, który mam nadzieję, odbędzie się już wiosną przyszłego roku – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Za realizację projektu odpowiada firma Village Sp. z o.o. ze Rzgowa. Jak poinformowało starostwo, zgłosiła już w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego formalne rozpoczęcie prac.

Jakie jeszcze atrakcje znajdą się w nowym parku rozrywki?

Nowy park rozrywki ma być realizowany etapowo, przez kilka lat. W planach jest także budowa m.in. karuzeli dla dzieci, minicoasterów, strefy familijnej ze spływami wodnymi, kolejki widokowej, a także strefy Water Parku, obejmującej baseny kąpielowe, zjeżdżalnie, plaże z leżakami. Docelowo ma powstać też infrastruktura towarzysząca i techniczna - m.in. hotele, obiekty handlowo-usługowe, parkingi. Tereny nieobjęte zabudową pozostaną biologicznie czynne. To tereny lasów, zadrzewień, tereny zieleni naturalnej, tereny rolne.

Które z tych miast leżą na Warmii i Mazurach? Ten quiz jest tylko pozornie prosty. 10/20 to wyzwanie!

Pytanie 1 z 20
Czy Ostrołęka to miasto leżące w woj. warmińsko-mazurskim?
Olsztyn Green Festival 2024. Tłumy na plaży miejskiej