Druga najwyższa wieża widokowa w Polsce powstaje w Kurzętniku
Imponująca wieża widokowa z pewnością przyciągnie tłumy turystów. Jak informuje właściciel Kurza Góra Ośrodek Narciarski, właśnie trwa jej budowa.
– Przejeżdżając obok naszego ośrodka, na pewno zauważyliście, że coś się dzieje… Koniec domysłów! – podaje Kurza Góra. – Na zdjęciach możecie zobaczyć wieżę widokową Krynica-Zdrój, która ma blisko 50 metrów wysokości, a prowadzi do niej ponad kilometr drewnianej ścieżki! Jak na razie jest to jedyna taka wieża w Polsce, ale już niedługo… Bliźniacza wieża stanie na terenie naszego ośrodka!
Nowa wieża widokowa powstanie między trasami zjazdowymi na terenie ośrodka narciarskiego "Kurza Góra" w Kurzętniku. Prowadzić do niej będzie blisko 2 km drewnianej ścieżki, a umieszczone na trasie stacje edukacyjne pozwolą zgłębić średniowieczną historię regionu. Termin zakończenia prac zaplanowano na przyszły rok.
- Bliźniacza konstrukcja do już istniejącej Wieży Widokowej dostępnej w jednym z ośrodków Grupy Pingwina –Krynicy-Zdroju stanie w przyszłym roku na terenie naszego ośrodka. Prace nad budową trwają od końca 2019 roku. - zdradza właściciel.
Wieża widokowa w Kurzętniku powstaje na wzór wieży z Krynicy-Zdrój
Inwestycja w północnej części Polski wyglądem ma przypominać wieżę widokową z Krynicy-Zdrój. A ta robi ogromne wrażenie. Podpiera ją aż 18 wież wsporczych i 87 słupów. Ponadto ma blisko 50 metrów wysokości i prowadzi do niej ponad kilometr drewnianej ścieżki.
- Niezwykła drewniana konstrukcja Wieży o wysokości 49,5 metra znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do Wieży prowadzi specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie stworzyli solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne. Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie potęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów. Na trasie zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. - czytamy w oficjalnych materiałach dotyczących tej atrakcji turystycznej.
Dodatkową atrakcją jest z pewnością mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia.
- Na Wieżę można się dostać nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową Doppelmayr, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. Do wieży prowadzi ścieżka w koronach drzew. - dodaje właściciel atrakcji.
Wejście na wieżę kosztuje 49 zł (bilet normalny) i 42 zł (ulgowy).