Od końca 2019 roku trwały prace nad powstaniem Wieży widokowej Kurza Góra w Kurzętniku. Budowa tej niezwykłej i jedynej konstrukcji w północnej Polsce rozpoczęła się wiosną 2020 roku, a zakończyła na początku 2022 roku. Ma ponad 35 metrów wysokości i wykonana jest z robinii akacjowej, czyli akacji. Różnica wysokości między szczytem budowli a stacją dolną wynosi około 70 m. Długość drewnianej ścieżki prowadzącej na szczyt naszej atrakcji to ponad 2000 metrów. Dzięki łagodnemu nachyleniu korzystać z niej mogą także osoby z niepełnosprawnościami.
Ponadto ścieżka wyposażona jest w wiele tarasów widokowych. Umieszczono na nich instalacje edukacyjne opowiadające historię średniowiecznego Kurzętnika i okolic. Podróż na szczyt Wieży widokowej jest istną wędrówką w czasie, która przybliża odwiedzającym codzienne życie mieszkańców średniowiecznego Kurzętnika, a także pozwala zgłębić zagadki przyrody z czasów rycerskich.
Kurzętnik zwany jest "niedoszłym Grunwaldem", gdyż tutaj odbyć miała się najsłynniejsza bitwa pod Grunwaldem w 1410 roku. Miejsce to było świadkiem niezwykłych wydarzeń, ale najważniejsze z nich to pokaz odwagi i przebiegłości króla Władysława Jagiełły, który przechytrzył mistrza Zakonu Ulricha von Jungingena i nie wpadł w przygotowaną przez niego zasadzkę. Dzięki temu dziś w kronikach historycznych czytamy o wielkim zwycięstwie wojsk polsko-litewskich nad krzyżackimi w bitwie pod Grunwaldem.