Kula dyskotekowa - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay.com

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]

2024-01-05 12:41

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Kofeina – W piątek (5 stycznia) za konsolą zasiądzie Paweł Szafraniak i zapewni noc pełną muzycznych doznań. Natomiast w sobotę (6 stycznia) stery przejmie AdamZ.

Nowe premiery kinowe (od 5 stycznia):

Akademia pana Kleksa (fantasy, przygodowy, familijny) - Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

Wyfrunięci (animacja, przygodowy) - Wzruszająca opowieść o znaczeniu rodziny, przygodzie i możliwości wyjścia ze swojej strefy komfortu. Nowa animacja ze studia Illumination opowie nam historię rodziny kaczek, które wyruszają we wspaniałą podróż z Nowej Anglii na Bahamy, która zapowiada się na najlepsze wakacje.

Spektakle w Teatrze Jaracza (5 stycznia – 11 stycznia):

Gorzko, gorzko (5 stycznia, godz. 19:00) - Adaptacja wspaniałej powieści Joanny Bator w reżyserii Emilii Sadowskiej. Wzruszająca, chwilami mroczna i niezwykle wciągająca opowieść o czterech pokoleniach kobiet z tej samej rodziny. Najmłodsza z nich, Kalina, odtwarza losy swojej prababki Berty, która przed II wojną światową słynęła na cały Langwaltersdorf z wyrobów masarskich, jak się okaże nie tylko. Następna była Barbara, która najchętniej przeszłaby przez życie niezauważona przez nikogo, ale wbrew chęciom trafiła na pierwsze strony gazet. Z kolei Violetta przez V i dwa t lubiła marzyć o pięknej przyszłości, powodzeniu i karierze... Każda z bohaterek jest inna, ale każda ma też swoją miłosną tajemnicę i tęsknotę.

Opętani (6 stycznia, godz. 19:00; 7 stycznia, godz. 17:00; 10 stycznia, godz. 10:00; 11 stycznia, godz. 10:00) - Spektakl Igora Gorzkowskiego oparty na zapomnianej wczesnej powieści Witolda Gombrowicza. Jest humorystycznie, zgoła absurdalnie, z dodatkiem zjawisk nadprzyrodzonych. Sama historia zaś rodem z czystego kryminału. Oto poznajemy zubożałe ziemiaństwo zmuszone do otwarcia pensjonatu w swoim majątku. Panna Maja Ochołowska, córka właścicielki pensjonatu, jest zaręczona z Cholawickim, kandydatem do odziedziczenia sporej fortuny. Młodą kobietę łączy osobliwe podobieństwo z trenerem tenisowym, niejakim Leszczukiem. Z tego muszą wyniknąć komplikacje.

Niewinność (7 stycznia, godz. 18:00; 9 stycznia, godz. 18:00; 10 stycznia, godz. 18:00; 11 stycznia, godz. 18:00) - Scenariusz jest dziełem jednego z najciekawszych młodych polskich dramaturgów Przemysława Pilarskiego. W premierowym spektaklu dyplomowym uczniów III roku Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka, przeniesiemy się za więzienne mury i znajdziemy w towarzystwie odsiadujących wyroki osadzonych. Każda z nich ma swoją fascynującą historię i wszystkie je usłyszymy.

Łatwe rzeczy (9 stycznia, godz. 19:00; 10 stycznia, godz. 19:00; 11 stycznia, godz. 19:00) - To nie jest zwykłe przedstawienie, sama reżyserka (Anna Karasińska) woli nazywać je pracą, a w tej pracy widzowie spotkają dwie charyzmatyczne, lubiane i nagradzane aktorki: Irenę Telesz-Burczyk oraz Milenę Gauer. Obie artystki mają duże doświadczenie sceniczne, niejedną główną rolę grały i przez lata udowodniły jak różne kreacje potrafią stworzyć. A jednak tym razem aktorki mierzą się z zupełnie nietypowymi zadaniami i nowym sposobem pracy. Nie dostają gotowego tekstu, gorączka prób trwa do ostatniej chwili, poszukiwania nie zwalniały i tylko jedno jest pewne – powstało coś nieszablonowego, wychodzącego poza teatralne schematy.

Sportowo:

W niedzielę (7 stycznia) morsy z klubu „Kąpiący się zimą” organizują swoje cotygodniowe spotkanie na Plaży Miejskiej, by zakończyć tydzień orzeźwiającą kąpielą. Każdy chętny jest mile widziany. Wejście do wody o godzinie 12:00 poprzedzi szybka rozgrzewka.

Kulturalnie:

W czwartek (11 stycznia) o godzinie 18:00 w olsztyńskim kinie Helios odbędzie się specjalny pokaz filmu „Aquaman i zaginione królestwo” dla słuchaczy radia Eska. Co ważne, seans obejrzycie w nowej sali „Dream Helios”, która zapewnia lepszą jakość oraz większy komfort oglądania. Jeżeli jesteście chętni, to nasłuchujcie wejść Miasta Na Czasie, bo będziemy rozdawać bilety na film.

Zapowiedzi:

W środę (17 stycznia) na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbędzie się 18. Gala Plebiscytu Belfer UWM 2023, podczas której poznamy najlepszego wykładowce olsztyńskiej uczelni. Warto wspomnieć, że wybór zwycięzcy zależy od głosowania, które potrwa do 10 stycznia. Głos można oddawać raz dziennie.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Po raz kolejny Olsztyn bierze udział w największej akcji charytatywnej w Polsce. W tym roku WOŚP odbędzie się 28 stycznia, czyli w ostatnią niedzielę miesiąca. Główne wydarzenie będzie miało miejsce w nowej hali Urania, gdzie od godziny 15:00 odbędą się pokazy artystyczne i koncerty takich zespołów jak: How We Met, Traffic Junky, Tupolev czy Blenders. Nie zabraknie również światełka do nieba w formie wyjątkowego pokazu laserowego.

Quiz z wiedzy ogólnej. Dorośli wymiękają, a licealiści wymiatają. Nie wypada zdobyć mniej niż 8 punktów

Pytanie 1 z 10
Ile wynosi pierwiastek drugiego stopnia z liczby 1?