Dzień otwarty na UWM w Olsztynie. Gościem będzie m.in. Dorota Wellman

i

Autor: UWM Olsztyn

Wydarzenia

Dzień otwarty na UWM w Olsztynie. Gościem będzie m.in. Dorota Wellman

2024-04-03 8:08

W tym roku ponownie odbędzie się Dzień Otwarty UWM w Olsztynie. Tegoroczni maturzyści będą mieli okazję do zapoznania się z pełną ofertą studiów na olsztyńskiej uczelni. Podczas wydarzenia nie zabraknie ciekawych spotkań m.in. z dziennikarką Dorotą Wellman. Pełny program znaleźć można poniżej.

Dzień Otwarty UWM. Kiedy się odbędzie?

Podobne jak w poprzednich latach, tak i w tym korku odbędzie się Dzień Otwarty UWM. Jego datę wyznaczono na 11 kwietnia w godz. 9:00-13:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Oczapowskiego 12B. Dla maturzystów będzie to okazja do zapoznania się z pełną ofertą studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz porozmawiania o swoich planach ze studentami, którzy już zdążyli poznać uczelnię. Udział w wydarzeniu może pomóc w wyborze kierunku studiów. Podczas wydarzenia przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży opowiedzą o tym, na co zwrócić uwagę, aby jak najlepiej zdać egzamin maturalny, a osoby z UWM podpowiedzą, jak płynnie przejść przez proces rekrutacyjny.

Podczas Dnia Otwartego UWM będzie można spotkać studentów i studentki, a także naukowców, którzy chętnie podzielą się z informacjami o tym, jak wyglądają zajęcia, co można robić po studiach, a także jak najlepiej rozwijać swoją karierę naukową i zawodową. Stoiska wszystkich wydziałów usytuowane będą na parterze biblioteki, a na pierwszym i trzecim piętrze zaprezentują się m.in. koła naukowe, agendy kulturalne, zespoły, drużyny sportowe czy samorząd studencki.

Kto pojawi się na Dniu Otwartym UWM?

W Strefie Spotkań, która będzie mieściła się pod kopułą na pierwszym piętrze, odbędą się ciekawe spotkania. W programie:

  • „Wszystko, co musisz wiedzieć o rekrutacji”  - spotkanie z przedstawicielami Biura ds. Studenckich;
  • „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o telewizji (mediach), ale baliście się zapytać. Telewizja w anegdocie” - spotkanie z Dorotą Wellman;
  • „Bóg wybacza, nauka nigdy – największe wpadki naukowców z kategorii nauk ścisłych” - spotkanie z Wojciechem Drewniakiem z „Historia bez cenzury”;
  • „Maturalne Q&A” - spotkanie z przedstawicielem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łomży.

Do Biblioteki Uniwersyteckiej dojechać można komunikacją miejską. Przystanek, na którym należy wysiąść to „Uniwersytet-Centrum Konferencyjne”. Przedstawiciele uczelni przygotowali również bezpłatne parkingi dla samochodów osobowych (przy Centrum Konferencyjnym) oraz dla autokarów (za Biblioteką Uniwersytecką). Pomocy i odpowiedniego wsparcia będzie w tym dniu udzielała Straż Uniwersytecka.

Kortowiada 2023. Drugi dzień juwenaliów przyciągnął tłumy

Wielkie otwarcie Centrum Nauki „Kortosfera”