Ciało noworodka w sortowni śmieci w Działdowie. Co wiadomo w sprawie? Są nowe fakty

i

Autor: pixabay.com

Wiadomości

Ciało noworodka w sortowni śmieci w Działdowie. Co wiadomo w sprawie? Są nowe fakty

2024-04-12 10:54

Do szokującego odkrycia doszło w czwartek (11 kwietnia) w sortowni śmieci w Działdowie. Znaleziono tam ciało noworodka, które znajdowało się w worku. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia. Więcej informacji na ten temat w poniższym artykule.

Do szokującego odkrycia doszło w czwartek po południu. Sprawa natychmiast została zgłoszona policji.

- Po godz. 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Działdowie otrzymał zawiadomienie, że podczas pracy na sortowni odpadów w Działdowie pracownica ujawniła zwłoki noworodka. Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził tę informację. Wezwano służby medyczne, prokuratora oraz grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. Ciało noworodka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok – przekazała Radiu Eska mł. asp. Justyna Nowicka, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Działdowie.

Śledczy badają sprawę. Na ten moment nie wiadomo, kto porzucił ciało dziecka w sortowni ani czy urodziło się ono żywe. Na razie nikt nie został zatrzymany.

- Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonywali oględziny miejsca znalezienia ciała. Ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań. Teraz policjanci będą wyjaśniali wszelkie okoliczności tego zdarzenia – potwierdził asp. szt. Rafał Jackowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Funkcjonariusze przekazali nam, że z uwagi na wagę sprawy i dobro prowadzonego dochodzenia, nie udzielają więcej informacji. Wszystkie czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem prokuratora rejonowego w Działdowie.

Zadumana Joanna Racewicz przy grobie męża. Przejmujące, co zrobili ministrowie Nowacka i Gawkowski

Testy do policji Multi Select 2023. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 10
Chętnie czytam czasopisma techniczne