Wydarzenia

Aktywni Błękitni płyną na wakacje. Finał programu w Olsztynie

2024-06-10 14:37

"Aktywni Błękitni płyną na wakacje" - pod takim hasłem podsumowano w Olsztynie program edukacyjny Wód Polskich skierowany do uczniów szkół podstawowych. W tegorocznej odsłonie wzięło udział 30 szkół z Warmii i Mazur. Głównym celem było przekazanie uczniom wiedzy z zakresu gospodarki wodnej oraz z zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. Finałowa „lekcja w plenerze” odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. Program edukacyjny „Aktywni Błękitni” na Warmii i Mazurach realizowany był przez Zarząd Zlewni PGW Wody Polskie w Olsztynie.

Aktywni Błękitni! Bezpiecznie nad wodą

- Posumowanie programu edukacyjnego, to nie tylko kolejna możliwość otrzymania dodatkowej dawki wiedzy z zakresu gospodarki wodnej, ale to też okazja do sprawdzenia nabytej do tej pory wiedzy i umiejętności - mówi Dariusz Wasiela, dyrektor Zarządu Zlewni PGW Wody Polskie w Olsztynie.

- Uczniowie i goście, którzy odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie podczas pikniku edukacyjnego mieli niepowtarzalną okazję, aby lekcje z przyrody, biologii, fizyki i chemii odbyć w praktyce. Solidna dawka wiedzy przekazana w sposób kreatywny, poza murami szkoły z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci i młodzieży – dodaje Wasiela.

Posłuchaj: Aktywni Błękitni Płyną na wakacje – relacja Andrzeja Brzozowskiego

Aktywni Błękitni to projekt, który ma nauczyć młodych ludzi troski i dbałości o środowisko. Z roku na rok akcja na Warmii i Mazurach cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Partnerem spotkania "Aktywni Błękitni płyną na wakacje" było Radio Eska.

Które z tych miast leżą na Warmii i Mazurach? Ten quiz jest tylko pozornie prosty. 10/20 to wyzwanie!

Pytanie 1 z 20
Czy Ostrołęka to miasto leżące w woj. warmińsko-mazurskim?
Aktywni Błękitni z Warmii i Mazur płyną na wakacje